dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Matglogow

    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Skąd
    Lutynia
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    2

    Exclamation Viessmann Vitocal 333-g problemy z obiegiem grzewczym

    Witam serdecznie, otóż pojawił mi się problem z PO od Wieśmana Vitocalem 333-g. Budynek z ok 2010 r ja w nim mieszkam 4 rok i do tej pory nie było problemów z ogrzewaniem poza 2 awariami pomp obiegowych. Ogrzewanie podłogowe, dom ok 140m2. Od połowy października zaobserwowałem że mimo włączonego ogrzewania w domu jest ciągle zimno, na pompie ustawione 22, parter temp 20 piętro 18-19. Odwiedziło mnie 2 różnych serwisantow i stwierdzili że wszystko ok może trochę podnieść krzywa, ale sprzęt w super kondycji. Pominę współczynnik pracy sprężarki do wlaczen na poziomie 23tys h pracy do 62tys wlaczen.(dopiero przy obecnych problemach dokształciłem się na temat taktowania PO, więc nie hejtujcie)
    Ale to co opisze teraz to was z butów wywali ������
    Temp na dworze 8 stopni, zadana 22 temp zasilania z krzywej 37. Od godziny 10:00 do 23:00 (13h) sprężarka pracowała 2h w czym jeszcze jest podgrzew CWU. O 23:00 temp zasilania 25 powrotu 32. Myślę sobie, ok, podłoga wygrzana bo ostatnie 2 dni zimniej. Ale zrobię restart. Po restarcie sprężarka włączyła się na 5 min: zasilanie 34 powrót 32. Sprężarka staje a tam…. Powrót 41 stopni. ������ Nigdy nie widziałem takiej wartości na powrocie po grzaniu z zasilaniem 34. Po 1:40 temp zasilania 24 a powrotu 38. Rozdzielacze podłogówki zimne, rurki, podłoga wszystko zimne a tutaj takie wartości. I niech mi ktoś powie że to gowno poprawnie działa.

    Może ktoś polecić sprawdzony serwis Viessmanna z okolic Wrocławia lub dolnegoslaska ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6226.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	467491   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6227.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	467492  
    Ostatnio edytowane przez Matglogow ; 22-12-2023 o 00:01

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matglogow Zobacz post
    Witam serdecznie, otóż pojawił mi się problem z PO od Wieśmana Vitocalem 333-g. Budynek z ok 2010 r ja w nim mieszkam 4 rok i do tej pory nie było problemów z ogrzewaniem poza 2 awariami pomp obiegowych. Ogrzewanie podłogowe, dom ok 140m2. Od połowy października zaobserwowałem że mimo włączonego ogrzewania w domu jest ciągle zimno, na pompie ustawione 22, parter temp 20 piętro 18-19. Odwiedziło mnie 2 różnych serwisantow i stwierdzili że wszystko ok może trochę podnieść krzywa, ale sprzęt w super kondycji. Pominę współczynnik pracy sprężarki do wlaczen na poziomie 23tys h pracy do 62tys wlaczen.(dopiero przy obecnych problemach dokształciłem się na temat taktowania PO, więc nie hejtujcie)
    Ale to co opisze teraz to was z butów wywali ������
    Temp na dworze 8 stopni, zadana 22 temp zasilania z krzywej 37. Od godziny 10:00 do 23:00 (13h) sprężarka pracowała 2h w czym jeszcze jest podgrzew CWU. O 23:00 temp zasilania 25 powrotu 32. Myślę sobie, ok, podłoga wygrzana bo ostatnie 2 dni zimniej. Ale zrobię restart. Po restarcie sprężarka włączyła się na 5 min: zasilanie 34 powrót 32. Sprężarka staje a tam…. Powrót 41 stopni. ������ Nigdy nie widziałem takiej wartości na powrocie po grzaniu z zasilaniem 34. Po 1:40 temp zasilania 24 a powrotu 38. Rozdzielacze podłogówki zimne, rurki, podłoga wszystko zimne a tutaj takie wartości. I niech mi ktoś powie że to gowno poprawnie działa.

    Może ktoś polecić sprawdzony serwis Viessmanna z okolic Wrocławia lub dolnegoslaska ?
    A CWU podgrzewa prawidłowo? Może zawór 3 drogowy się zacina?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Matglogow

    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Skąd
    Lutynia
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    2

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej jest uszkodzony czujnik temperatury na powrocie z obiegu grzewczego, co zresztą sugerowałem serwisantom na podstawie obserwacji temperatur i tego że do 30 stopni temp spadała w miarę liniowo a poniżej 30 trzeba było czekać bardzo długo na zejście do 29/28.

    Ogólnie na drugi dzień rano po napisaniu posta na pompie wyświetlała się temp na powrocie z podłogówki 91 stopni ������ a po próbie zagrzania wody błąd 29 czujnik temperatury.

    Oczywiście element niedostępny w Polsce, jak wszystko do Viessmanna

  4. #4

    Domyślnie

    Jak znajdziesz tego serwisanta to zwróć mu uwagę na jeszcze jedną rzecz. Te godziny pracy. Ja mam dom z tych samych lat i podobne m2. Sprężarka do tej pory przepracowała około 16 tyś godzin, załączeń mam 17,7 tyś. U Ciebie od początku coś kuleje. Jest możliwe, że właśnie ten czujnik. Te pompy działają tylko na podstawie czujnika pogodowego, czyli zewnętrznego. A swoje parametry pracy opiera na temperaturze wody powrotnej. Jeżeli czujnik temperatury powrotu jest uszkodzony to ona jest cała "upośledzona" Stąd takie parametry pracy i ilość załączeń. Swoją drogą ta pompa nie ma jeszcze soft startu i jak załączyła się już 62 tys razy to o swoją powinienem być spokojny
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  5. #5

    Domyślnie

    Wygląda na to, że ogrzewanie podłogowe działa w obiegu mieszającym z kompensacją pogodową. Kocioł może znajdować się w innym miejscu, biorąc pod uwagę, że temperatura zasilania kotła wynosi około 40 stopni C. Trudno postawić diagnozę bez dodatkowych szczegółów na temat konfiguracji hydraulicznej i kontroli temperatury. Domyślam się, że brakuje Ci pierwotnej/wtórnej separacji hydraulicznej i drugiego obwodu mieszającego dla rad na piętrze. Umożliwiłoby router login 192.168.l.l.link/ to odizolowanie i dostosowanie obu stref indywidualnie do temperatury zewnętrznej. Nowoczesne grzejniki DT50 są przystosowane do szerszych zakresów temperatur i wyższych temperatur zasilania niż ogrzewanie podłogowe. Czy w systemie znajduje się płytowy wymiennik ciepła?
    Ostatnio edytowane przez zedmo ; 29-02-2024 o 15:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony