Witam, dom parterowy, piętro łącznie około 200 m² powierzchni, średnio docieplony. 100% grzejniki stalowe, przewymiarowane. Pompa ciepła Panasonic monoblock 9 kW T-Cap, podłączona szeregowo z buforem 170 l na powrocie. Pompa ciepła włącza się na około 40 minut, a następnie ma przerwę około 30 minut. Obecnie temperatura jest dodatnia, przy około -5 stopniach Celsjusza pracowała dłużej, ale występowały defrosty. Wiem, że Panasonic dopuszcza 4 włączenia/wyłączenia na 1 godzinę pracy, ale nie ukrywam, że chciałbym osiągnąć przynajmniej 1:1, tak jak u innych użytkowników Panasonica, gdzie pompa ciepła moduluje do 19 Hz i pracuje tak przez godziny. Mam podgląd na pracę pompy ciepła i zauważyłem, że nie schodzi z mocą do 20 Hz, tylko wyłącza się przy 34 Hz (był epizod, że schodziła z mocą przez około 2 doby i dłużej pracowała). Próbowałem różne delty i przepływy, ale bez znaczącej poprawy. Co może być przyczyną takiej pracy? Za duża moc pompy ciepła? Czy można coś poprawić w ustawieniach pracy samego urządzenia, ewentualnie poprawić w instalacji?