dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przyłącz prądu a rozbieżność obiektu w umowach

    Witam,

    wnioskowałem do Tauron w Krakowie rok temu o prąd docelowy dla domu jednorodzinnego 25kW i taki obiekt jest wskazany w umowie przyłączeniowej.
    Skrzynkę postawili z początkiem grudnia 2023, jeszcze nie dostałem karty danych technicznych ale spodziewam się że nazwa obiektu tam będzie również wskazana dom jednorodzinny. Narazie nie planuje budowy a chciałbym mieć już prąd na działce w taryfie G11. Elektryk podłączy mi eRBetke w skrzynce na swojej działce tuż za skrzynką Tauronu i wystawi druk ZI.

    1. Czy jeśli wskażę w druku ZI oraz na umowie na dostawę prądu obiekt jako działka rekreacyjna to czy Tauron zaakceptuje to mimo rozbieżności w umowach?
    2. Jak długo się czeka na kartę danych technicznych od postawienia skrzynki?

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej nie wpisuj działka rekreacyjna bo dowalą taryfę C. Wpisz gospodarstwo domowe. Mam G11 na pustej, ogrodzonej działce, powiedziałem że potrzebuję do kosiarki albo żeby coś ugotować jak przyjadę na działkę i robię to w ramach gospodarstwa domowego. RBtkę mam zrobioną jako instalacja stała.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KDWJ Zobacz post
    Lepiej nie wpisuj działka rekreacyjna bo dowalą taryfę C. Wpisz gospodarstwo domowe. Mam G11 na pustej, ogrodzonej działce, powiedziałem że potrzebuję do kosiarki albo żeby coś ugotować jak przyjadę na działkę i robię to w ramach gospodarstwa domowego. RBtkę mam zrobioną jako instalacja stała.
    Gospodarstwo domowe przy pustej działce brzmi dość abstrakcyjnie. Czy w Tauron to się udało uzyskać? Czy osoba która montowała licznik nie robiła problemów czy może ją nie obchodzi to co jest na umowie i technik po prostu montuje licznik bez zbędnych pytań?

  4. #4

    Domyślnie

    Gospodarstwo domowe to nie dom. Nigdzie nie znajdziesz takiego określenia w przepisach.

    Prowadzę w wielu miejscach moje gospodarstwo domowe. Pusta, ogrodzona działka z trawnikiem i grządkami jest elementem mojego gospodarstwa domowego. Przy montażu licznika kręcili nosem ale we wniosku nie było napisane dom, nie było żadnego oszustwa więc nie mieli opcji na negowanie zapisów. Operator to STOEN vel EON teraz kończę batalię z PGE na zmianę na G.

    Ważne jest cytowanie zapisów z ich własnych cenników i regulaminów.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bakub94 Zobacz post
    Gospodarstwo domowe przy pustej działce brzmi dość abstrakcyjnie.
    Wiesz, co to gospodarstwo domowe?
    Zespół osób spokrewnionych lub spowinowaconych, a także niespokrewnionych mieszkających razem i utrzymujących się wspólnie. Jeżeli któraś z osób mieszkających razem utrzymuje się oddzielnie, tworzy ona oddzielne, jednoosobowe gospodarstwo domowe.
    Jak jesteś na zakupach na bazarku, to zaspokajasz potrzeby gospodarstwa domowego, czy nie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony