dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał stormbreaker Zobacz post

    No argumenty Pani Architekt są dosyć kuriozalne.
    Są.

    Cytat Napisał stormbreaker Zobacz post
    Mam nieoficjalne opinie dwóch geodetów i dla nich nie ma tu żadnych wątpliwości jak to ma wyglądać. W sensie skarpa po mojej stronie to całkowity bezsens.
    Tu raczej nie trzeba geodety aby to stwierdzić.

    Ja wiem że Ciebie ta skarpa denerwuje i możliwe że i argumentacja nie będzie obchodziła aie stojąc całkowicie z boku jako człek nie związany z tą sprawą to cały problem polega na tym że Biuro ten projekt zagospodarowania zrobiło źle. Ta skarpa od początku według planów powinna znajdować się w miejscu gdzie jest obecnie.
    Który to architekt planuje skarpę:
    1. W miejscu gdzie wody opadowe będą wędrowały w stronę budynku. ( sąsiada)
    2. W miejscu zaraz przy ogrodzeniu stojącym na jej szczycie gdzie jeśli spływająca woda naruszy jej spójność lub spłaszczy jej stromość to ogrodzenie bez podparcia od strony sąsiada może się przechylać lub połamie systemowe podmurówki.

    Dlatego uważam że zostało wybrane mniejsze zło.

    Woda spływająca na razie nie oddziałuje na działkę sąsiada tylko gromadzi się przed ogrodzeniem gdzie ma miejsce na wsiąkanie.

    Pozdrawiam i życze powodzenia w rozmowach z deweloperem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #22

    Domyślnie

    Całkowicie się zgadzam, że błąd jest po stronie architekta i jednocześnie całkowicie nie zgadzam się z tym że skarpa jest po mojej stronie. Powód jest znany, w projekcie zagospodarowania przestrzeni skarpy nie ma po mojej stronie. Wybranie wspomnianego "mniejszego zła" powoduje wyłącznie stratę u mnie. Działka sąsiednia ma fajnie bo ma płasko i deweloper ma fajnie bo postawił zwykłe tanie ogrodzenie panelowe.

    Jeśli ja to zaakceptuję i nic z tym nie zrobię to można oficjalnie nazwać mnie całkowitym kretynem, nie ma żadnych wątpliwości Nikt logicznie myślący kupując daną szeregówkę właśnie dlatego, że będzie miała płaską działkę (dodatkowo było to wyartykułowane do dewelopera, który przyklasnął mówiąc że tak będzie) nie może teraz odpuścić i zaakceptować mniejsze zło.

    Istnieją rozwiązania tego problemu takie by działka po mojej stronie była płaska. Oczywiście wiąże się to z dużymi kosztami (mur oporowy i właściwe odwodnienie po obu stronach). Jestem przekonany, że deweloper nie będzie z uśmiechem skłonny tego zrobić no ale argumenty są po mojej stronie więc nie mogę tego zostawić.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał stormbreaker Zobacz post
    ...............że będzie miała płaską działkę (dodatkowo było to wyartykułowane do dewelopera, który przyklasnął mówiąc że tak będzie) .....
    Jeśli faktycznie deweloper obiecywał płaską działkę a teraz się z tego wycofuje to jest jakieś pole do wyegzekwowania zmiany.

    Patrząc na załączone fotki różnica poziomów na obu działkach ma prawdopodobnie 0,6 - 0,7m więc przyszły mur oporowy musiał by mieć przynajmniej 1,4 - 1,5 m gdzie połowa znajduje się pod poziomem gruntu sąsiada.
    To dość duża zmiana i koszty dla dewelopera, dlatego nie szedł bym w zaparte i wysondował pierw jaki zakres zmian jest faktycznie możliwy do uzyskania.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 09-01-2024 o 14:01
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #24

    Domyślnie

    Różnica to dokładnie 0,8m.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jeśli faktycznie deweloper obiecywał płaską działkę a teraz się z tego wycofuje to jest jakieś pole do wyegzekwowania zmiany.

    Patrząc na załączone fotki różnica poziomów na obu działkach ma prawdopodobnie 0,6 - 0,7m więc przyszły mur oporowy musiał by mieć przynajmniej 1,4 - 1,5 m gdzie połowa znajduje się pod poziomem gruntu sąsiada.
    To dość duża zmiana i koszty dla dewelopera, dlatego nie szedł bym w zaparte i wysondował pierw jaki zakres zmian jest faktycznie możliwy do uzyskania.
    taniej byłoby to zrobić bloczkami L. Wówczas starczy 1 m

  6. #26

    Domyślnie

    Bloczki L lub T sugerował mi bardzo dobrze rozeznany w tematyce budowlanki znajomy.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko to nie ty powineneś rozwiązywąc problem. Ty powieneś jedynie żądać usunięcia niezgodności towaru z umową

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tylko to nie ty powineneś rozwiązywąc problem. Ty powieneś jedynie żądać usunięcia niezgodności towaru z umową
    Dokładnie tak samo uważam. Myślicie, że powinienm najpierw rozmawiać z deweloperem czy wjechać na nich inspekcją z nadzoru budowlanego (rozmawiałem już z nimi wstępnie)?

    Jako dodatek powiem, że już jedną rzecz próbuje polubownie załatwić, a mianowicie naprawę i doprowadzenie do właściwego stanu obróbki komina, który przeciekał. Poniżej "ilustracja"



    Nie mam wysokiej jakości zdjęcia komina przed "naprawą" ale widać tutaj mniej więcej co i jak


    Deweloper twierdzi że drugi raz nie da się już ładnie tego zrobić. Dodatkowo moją wątpliwość wzbudza to że obróbka nie została wcięta w komin... no ale to historia na zupełnie inny wątek

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Rozmawiaj z deweloperem i próbuj to rozwiązać polubownie.
    Zawiadomienie PINB i podjęcie przez nich działań możesz zrobić zawsze. Jeżeli zrobisz to na obecnym etapie to po pierwsze nie masz pewności czy wogóle zajmą się sprawą i jaki będzie jej efekt a po drugie zamknie Ci drogę do załatwienia sprawy pierwszym sposobem.
    Jeżeli rozmowy nie będą według Ciebie zadowalające to możesz powrócić do tematu z PINB

    Co do obróbki komina to silikon, bądź uszczelniacz bitumiczny aplikuje się wewnątrz wcięcia tak aby zagięty koniec metalowej obróbki weszedł do rowka.
    Następnie ponownie aplikuje się uszczelniacz licując uskok.
    Taka technologia powoduje że woda spływająca po ścianie komina wpływa bezpośrednio na blachę nie napotykając na jakiekolwiek zgrubienie które daje opór.

    Nie wiem z czego był wykonywany komin, czy są to otynkowane pustaki czy też został on dodatkowo pokryty warstwą styropianu i dopiero na to zostały położone wszystkie warstwy elewacyjne jak siatka, klej i tylk strukturalny.
    Nie mniej jednak co do takiego wykonania podchodzę raczej sceptycznie gdyż z biegiem czasu słońce, mróz, wiatr itp doprowadzą do utraty przyczepności przez tak zaaplikowany uszczelniacz co poskutkuje mniejszym lub większym zaciekiem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #30

    Domyślnie

    Jest tam położony styropian 5cm

  11. #31

    Domyślnie

    Dostałem propozycję "poprawy" sytuacji od Pani Architekt

    Po zapoznaniu się ze zdjęciami myślę, że możliwa jest niewielka korekta terenu. Proponuję podsypać ziemię do dolnej linii górnej podwaliny ogrodzenia (wyższe podsypanie może spowodować odkształcenie się podwaliny pod wpływem naporu ziemi) oraz obniżyć trochę teren wzdłuż opaski budynku. Wzdłuż krawędzi opaski można ukształtować niewielką skarpę co pozwoli na zniwelowanie różnicy w wysokości między ogrodzeniem a opaską.
    Pani Architekt w zamian za jedną skarpę proponuje mi dwie

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Może nie chodzi o dwie skarpy ale spłaszczenie tej jednej.
    Z resztą to w razie czego będziesz musiał zrobić bez jej pozwolenia bo gdy nasypiesz czarnoziemu aby zasiać tam jakąś trawę to spowoduje podniesienie terenu przed siatką o owe 10 - 20cm co akurat widnieje jako odsłonięta część dolnej podmurówki.

    Walcz dalej o coś konkretnego.
    Architekt nawet ten który był autorem tego projektu raczej nie jest tu stroną do rozwiązania konfliktu.
    Przecież ona nawet nie ma wpływu na dewelopera...... co mu powie..... że popełniła błąd,,,,bo kazać mu zrobić murek oporowy nie ma możliwości.
    To już raczej nie ten etap budowy gdy on oferuje domy przyszłym właścicielom.

    .....
    Obecnie chyba i u Ciebie jest mróz więc w razie czego przejdź się do niej gdy będą roztopy lub po deszczu i jak ładna i młoda to zaproś na wizytację terenu,
    Powiedz że ją zawieziesz i odwieziesz z powrotem a zdjęcia nie oddają rzeczywistości..
    Dobrze by się stało aby ugrzęzła tam w szpilkach aż ponad kostki.
    Będąc jednak gentelmenem możesz sam ubrać kalosze i zanużyć je do połowy. Może to uświadomi i otrzeźwi tą kobietę i przestanie wygadywać głupoty, doradzać półśrodki lecząc Covida sokiem malinowym .)
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 11-01-2024 o 21:07
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony