dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 105
  1. #1

    Domyślnie Ściany zewnętrzne z cegły

    Chciałbym wybudować ściany zewnętrzne z cegły pełnej. Z tego co czytam tu na forum nie jest to popularny ścienny materiał. Dlaczego? Jakie sa przeciwskazania?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma takiej potrzeby. Jest cięższa i nie ma różnych dziurek poprawiających izolację cieplną. Cenowo cegła pełna wychodzi drożej. Więcej robocizny bo cegła pełna ma małe wymiary.
    Proponuję K3 na osłonowa i U220 na nośną.
    Jeżeli masz ławę na środku budynku, dach cięzki i największe obciążenie tej środkowej ławy to na niej można by murować z cegły pełnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dla mnie właściwości izolacyjne pustaka a cegły pełnej nie mają żadnego znaczenia bo i te różnice są symboliczne. Więcej robocizny też mam w nosie bo od roboty będą robotnicy. Jedynym argumentem może być cena. O ile droższe będzie murowanie ściany z cegły zamiast z pustaków?

  4. #4

    Domyślnie

    Powinno byc tylu-krotnie ile cegiel zastepuje pustak. A poza tym, to nikt nie wie, bo nikt tak nie buduje. Czemu chcesz byc tym jedynym?
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie w okolicy cegła pełna 55gr, K3 - 1,55 bez targowania i bez VAT.
    W K3 (z grubsza rzecz biorąc) wchodzi 3 cegły pełne). Czyli zamieniając 3 pełne na jedną K3 masz 10gr do przodu.
    Weź pod uwagę, że droższy będzie zarówno materiał jak i robocizna. Tak że powinieneś się zainteresowac K3.

    Nie wiem dlaczego obstajesz przy pełnej? Czyżby jakaś cegła rozbiórkowa?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    wg norm m2 ściany z cegły pełnej 2,32 r-g a pustak porotherm 1.23 r-g więc de facto prawie dwa razy większa robocizna przy użyciu cegły........

  7. #7

    Domyślnie

    Pisałeś o murze zewnętrznym. Założyłem że budujesz 3W. Ale chyba niekoniecznie. Jeżeli masz 2W to nie K3 a U220 lub MAX

  8. #8

    Domyślnie

    Do niedawna z cegły pełnej się budowało. To ostatnio przestał być to popularny materiał ścienny. Pamiętam jak kilkanaście lat temu na zajęciach z technologii budownictwa miałem o technikach murowania ścian z cegły. Jak się muruje taką o grubości 1 cegły, 1,5 cegły, dwóch cegieł. Nawet na sprawdzianach to było
    Podoba mi się pomysł zbudowaniadomu z pełnej ceramiki a nie jakichś pustaków. Pustak nie brzmi dobrze. Ścian z różnego rodzaju bloczków z betonu komórkowego czy silikatów też nie chcę. Zostaje mi budowanie z cegły pełnej. Mieszkałem w kamienicy i blokach zbudowanych z pełnych cegieł i widzę w tym materiale same zalety. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma nikogo na forum kto by tak budował ściany zewnętrzne
    Jeśli jedynym argumentem jest cena to jest to wątpliwe przeciwskazanie tym bardzie, że jest bardzo dużo osób które budują strasznie drogi ściany - np jednowarstwowy ytong lub porotherm.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Zrobiłęm małe zestaiwnie i cena ściany z cegły pełnej to okoł 25% więcej niż ytong czy porotherm....(oczywiście m2)

  10. #10

    Domyślnie

    Ale znasz powody dla których nie muruje się takich ścian (poza ceną oczywiście)?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konar
    Ale znasz powody dla których nie muruje się takich ścian (poza ceną oczywiście)?
    Poza ceną nie - jeśli chodzi o wytrzymałość to ściana z cegł klasy 20 będzie nieporównywalnie wytrzymalsza od chociażby potoherma - choć potrzeby takiej nie ma - zresztą samo odczucie solidności , choć subiektywne ale jest (podobnie jak z Silką) - jedynym problemem może być wyszukanie odpowiedniej cegielni ,która produkuje cegły ,które się nadają - można często spotkać buble - niemniej jednak chyba oprócz ceny to przeciwskazań nie ma - jedyne może droższa izolacja termiczna (znowu cena)

  12. #12

    Domyślnie

    A znasz powody dla których powinno się używać cegieł pełnych.
    O wadach już wiesz. jedyna zaleta to możliwość przeniesienia większego obciążenia

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    A znasz powody dla których powinno się używać cegieł pełnych.
    O wadach już wiesz. jedyna zaleta to możliwość przeniesienia większego obciążenia
    Majstrowie narzekają powszechnie na dziury w pustakach ceramicznych (Max czy U), bo kiepsko się przytwierdza izolację ("kołki latają")
    W cegle pełnej by nie miały w czym
    Niedaleko mnie ostatnio budują spory biurowiec z cegły pełnej. Także Konar - nie będziesz sam
    P.s. Jesli budujesz 3W, moja "zaleta" oczywiście odpada w przedbiegach

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    A znasz powody dla których powinno się używać cegieł pełnych.
    O wadach już wiesz. jedyna zaleta to możliwość przeniesienia większego obciążenia
    Nie mówimy o tym co się powinno a co nie....raczej o zaletach i wadach ścian z cegieł.....

  15. #15

    Domyślnie

    No właśnie nie mówimy.
    Słyszymy tylko że chcielibyśmy z cegły pełnej ale bardzo nie wiemy dlaczego chcemy.

  16. #16

    Domyślnie

    geno. Ale tej izolacji znowu nie tak dużo więcej. Z 1 cm pewnie w porównaniu do np maxa. Taki silikat i tak ma gorszy współczynnik przenikania ciepła.
    remx ja nie znam wad. Całą zaletę widzę w tym, że to nie są pustaki. Nie mam pustych przestrzeni w murze. Mam trwałą bardzo dobrą ceramiczną tradycyjną ścianę. A to, że jest trochę droższa no trudno. Jak coś jest lepsze to jest droższe.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    No właśnie nie mówimy.
    Słyszymy tylko że chcielibyśmy z cegły pełnej ale bardzo nie wiemy dlaczego chcemy.
    Tak jak pisałęm wcześniej - nie ma jekichś (cegłą) rewelacyjnych zalet w stosuknu do nowszych systemów - raczej subiektywne wrażenie solidności i tyle....

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konar
    geno. Ale tej izolacji znowu nie tak dużo więcej. Z 1 cm pewnie w porównaniu do np maxa. Taki silikat i tak ma gorszy współczynnik przenikania ciepła.
    remx ja nie znam wad. Całą zaletę widzę w tym, że to nie są pustaki. Nie mam pustych przestrzeni w murze. Mam trwałą bardzo dobrą ceramiczną tradycyjną ścianę. A to, że jest trochę droższa no trudno. Jak coś jest lepsze to jest droższe.

    Tak sobie wstępnie policzyłęm i...

    Jakiejś diematrlanej różnicy oczywiście nie będzie ale razem z materiałem samej ściany z tych 25% wzrośnie powiedzmy do 30% - jeśli kogoś stać to przeciwskazań nie ma a dom będzie nad wyraz solidny

  19. #19

    Domyślnie

    To ma sens w przypadku cegły klinkierowej, gdzie zależy nam na specyficznym wyglądzie elewacji.

    Wszystkie te pustaki są także dostatecznie wytrzymałe. Wielu ludzi tak buduje.
    Zauważ, że cena robocizny wzrośnie ci znacząco. Wydaje mi się że ścianę z mniejszych elementów łatwiej spieprzyć niż z większych.

    Wybór należy do ciebie.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Ja nie rozumiem dlaczego odradzać budowania z cegieł jeśli ktoś jest gotów zapłacić za to - dobry murarz spokojnie sobie poradzi....

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony