dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Budowa na działce rolnej przez rolnilka.

    Cześć wszystkim.

    Jestem rolnikiem, od kilku lat prowadzę kilkunastohektarowe gospodarstwo sadownicze. Na jednej z moich działek rolnych (pow. 3,2ha, klasa IVa) chciałbym wybudować swój dom. Jakie formalności jako rolnik muszę spełnić, aby cała procedura przeszła jak najszybciej i najtaniej? Jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Działka nie jest objęta MPZP, ma dostęp do drogi publicznej, najbliższe zabudowania mieszkalnie znajdują się 100m od granicy działki.

    Wiem, że jako rolnik mógłbym skorzystać z zabudowy zagrodowej, jednak nie potrzebuję żadnych budynków gospodarczych, gdyż całą potrzebną bazę (chłodnie, garaże, magazyny itp.) mam na innej działce. Chyba, że wystarczy postawienie niewielkiego budynku opisanego jako budynek garażowo-magazynowy, który faktycznie będzie użytkowany jako garaż samochodowy? Jak to wygląda w praktyce?

    Z góry dziękuje za odpowiedź.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Na start jeden temat podpowiem: zagladasz w gminie na Studium Zagospodarowania, ( częsc opisowa, urzędnik powie co i jak) czy nie ma gdzieś zapisu: obowiązuje zakaz wznoszenia nowych zabudowań/budynków poza terenem zwartej zabudowy. Jeśli takiego zapisu nie ma, to spokojnie pytasz o resztę. Widziałem, więc podpowiadam.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, dzięki za informację, mam nadzieję, że w gminie znajdę odpowiedź na moje pytania

  4. #4

    Domyślnie

    Podpowiem, co przeszło u nas. Na PZT w projekcie budowlanym został naniesiony budynek gospodarczy, a w projekcie zostało opisane, że "będzie objęty odrębnym postępowaniem". Naniesiony budynek ma tylko 35m2 powierzchni zabudowy. My go będziemy budować, ale pewnie za jakiś czas, a w projekcie ani w pozwoleniu na budowę nie ma żadnych terminów, więc de facto można go zbudować w bliżej nieokreślonej przyszłości.
    Tyle, że nie wiem, czy każde starostwo na to pójdzie, ale spróbować zawsze można

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony