dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie prośba o pomoc w rozlplanowaniu pomieszczeń

    Witam
    remontuje stary dom , poniżej plan jaki jest na dzień dzisiejszy , tych scian nie mogę ruszyć , drzwi i okien tez nie chciałbym przestawiać , ewentualnie mogę dostawić scianki działowe .

    Może ktoś pomoże jak to można łatwo zaaranżować ,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom plan.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	467704  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a co byś tam chciał mieć? Jakie masz potrzeby?
    Czy jest jakiekolwiek wyjście na ogród poza drzwiami wejściowymi?
    Czy bierzesz pod uwagę zmianę lokalizacji drzwi w ścianach nośnych (co wiązałoby się z wykonaniem nadproży)

    Przy tak małej ilości okien ten dom jest bardzo ciemny.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-01-2024 o 20:12

  3. #3

    Domyślnie

    dom jest ponad 100letni . nie będzie więcej okien ani nie biorę pod uwagę przesuwania drzwi , ogólnie okna może nie są w skali wiec nie jest tak źle z doświetleniem pomieszczeń , ogólnie plan był taki jak na rysunku . ale nie wiem co zrobić w tym pomieszczeniu pośrodku bo pokój taki przechodni troch kiepski ( wyjście na kotłownie ) Dom remontuje ze względu na stan . na tą chwilę nie mam sprecyzowanych wymagań . najprawdopodobniej będzie do wynajęcia dla rodziny 2+1 , 2+2 . drzwi balkonowych nie montujemy , dom jest w typie dworkowym z dużym podwórzem i tarasem od strony wejścia do domu

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli nie planujesz zmiany lokalizacji drzwi, to nowy układ będzie tylko niewygodnym kompromisem.
    Przy kotłowni jest okno czy drzwi?
    Na parterze masz dwie sypialnie więc poza wc potrzebujesz łazienkę bliżej sypialni a nie na końcu domu. Przestrzeni jest sporo, wiec warto zrobić też pralnię.



    Musiałabym mieć dokładniej zwymiarowany budynek, aby bardziej szczegółowo rozrysować wymiary nowych pomieszczeń i rozmieszczenie mebli.
    Ściana wiatrołapu częściowo przeszklona (kolor niebieski), aby wprowadzić światło do wnętrza domu
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-01-2024 o 14:49

  5. #5

    Domyślnie

    Kurde dość fajne rozwiązanie . wymiary teoretycznie są takie jak na rzucie który wrzuciłem, ale... za jakieś dwa tygodnie zrobimy chudziaka i wzmocnimy fundamenty kamienne od wewnątrz co będzie się wiązało z postawieniem przed ścianek co trochę zmniejszy pomieszczenia . jak możesz napisz wiadomość prywatną z kontaktem do ciebie to może coś się dogadamy abyś trochę pomógł w rozmieszczeniu pomieszczeń jak już będe miał wszystkie wymiary . wiem że to kosztuję cię trochę pracy za co jestem wdzięczy i może jakoś ja ci pomogę w czymś na czym się znam lub dogadamy się finansowo , lub jeżeli wolisz to pociągniemy wątek dla innych na przyszłość a na koniec się jakoś odwdzięczę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony