dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pl__DK

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    4

    Domyślnie Spadające ciśnienie w układzie co (pompa ciepła)

    Dzień dobry, postanowiłem założyć temat, zanim zacznę wzywać specjalistów od wycieków i ew. kuc posadzkę.

    Mam problem w zamkniętym układzie - powietrzna pompa ciepła o szukam przyczyny.

    Wcześniej piec na węgiel. Teraz przez ostatnie 2,5 roku wszystko było ok. Zauważyłem ostatnio , że w układzie spada ciśnienie. Z 1.5 bara do 1. Zazwyczaj ustawiałem właśnie 1.5. okazało się, że naczynie przeponowe od co wypełnia się woda. Zostało więc wymienione.

    Sam to robiłem - przyszło nowe od serwisu, że skręcanym kołnierzem. Robiłem ciśnienie do 2 barów wentylem i założyłem. Dopuściłem ciśnienie w układzie na 2 bary i ciśnienie dalej spada... Chciałem sprawdzić czy znowu naczynie nie bierze wody ale okazuje się że nie z tą różnicą, że dobite wcześniej ciśnienie na 2 bary spadło do 1 bara (nawet mniej). Pytanie czy to może być wina ciśnienia w naczyniu przeponowym, które oddaje je do układu co?

    Dodam, że wymieniłem wszystkie odpowietrzniki przy grzejnikach, nie widać nigdzie wycieku, sprawdzone na dwóch rozdzielaczach. Próbuje się czegoś zaczepić zanim zacznę szukać wycieku pod posadzka czy coś takiego...

    We wrześniu zdejmowałem prawie wszystkie grzejniki, były później założone i Dolana woda, każdy po kolei, wszystkie odpowietrzona.

    Dodam jeszcze że ciśnienie w naczyniu przeponowym potrafi spać z 1.5 bara do 1 bara w ciągu 24h...

    Czego mogę się zaczepić tutaj dodatkowo? Hydraulik mówi że to wyciek no tak najłatwiej...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    701

    Domyślnie

    Prawdopodobnie hydraulik ma rację. jest gdzieś niewielki wyciek. Zastanawia mnie tylko, dlaczego ciśnienie nie spada poniżej 1 bar, a zatrzymuje się na tej wartości.
    Może być jeszcze powietrze w układzie. Dobijaj ciśnienie do 2 bar i obserwuj miejsca newralgiczne, może w skrzynkach rozdzielczych, o ile takie posiadasz...
    Kucie posadzek to ostateczność i tutaj byłbym ostrożny. Masz jakieś łączenia rur pod posadzką?
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pl__DK

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Teraz jeszcze zdjalem naczynie przeponowe i tam 0 ciśnienia... :/ coś tu nie gra chyba też z nim. No ale ono nie ma jak wepchnąć powietrza do wody chyba...

    Sprawdzałem wszystkie newralgiczne punkty... Na skrzynkach również... Nigdzie nic nie kapie, nic się nie poci...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u mnie okazało się, że przepuszczało na rozdzielaczach - rotametrach. Woda ciepła i bardziej wyparowywało niż się lało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony