dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    suad

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Nowy Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    1

    Domyślnie Pomoc przy ustawieniach kotła na pellet

    Witam. Piec firmy Drew-met 20kW. Powierzchnia użytkowa 134m2. Okna 2 szybowe, ocieplony strop Po ociepleniu domu piec prawdopodobnie przewymiarowany. Dokupiłem czujnik temperatury spalin. Pomiar temperatury podczas pracy wskazał 250'C na wylocie. Zmniejszyłem moc do 60% mocy nominalnej. Zważyłem pellet (505g/2min) i w ustawieniach zPid wstawiłem dane z kalkulatora Venma ( taki palnik posiada piec - sterownik ST-976 ). Temperatura spalin spadła do około 130 stopni. I teraz zapytanie. Czy piec sam sobie dobierze czas podawania pelletu i przerwy do zmniejszonej mocy kotła ? Temperatura na piecu ustawiona na 65'C - histereza 10'C, CWU - 55'C - histereza 5'C. Pół na pół podłogówka i grzejniki. Wykres PiD skacze od 53 do 74. Dotychczasowe spalanie sprzed montażu czujnika i zmiany mocy kotła i przejścia na tryb pid to około 30kg/doba przy około 0'C. Jakieś sugestie ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał suad Zobacz post
    Piec firmy Drew-met 20kW
    Proszę o podanie dokładnego modelu.
    Dokupiłem czujnik temperatury spalin. Pomiar temperatury podczas pracy wskazał 250'C na wylocie.
    Temperatura spalin spadła do około 130 stopni.
    Tylko pochwalić. Notabene, jak te kotły przechodzą badania?
    Czy piec sam sobie dobierze czas podawania pelletu i przerwy do zmniejszonej mocy kotła ?
    W przypadku PID, regulator automatycznie dostosowuje czas podawania pelletu oraz przerwy w zależności od aktualnych warunków i wymagań temperatury.
    Temperatura na piecu ustawiona na 65'C - histereza 10'C, CWU - 55'C - histereza 5'C.
    Wykres PiD skacze od 53 do 74.
    Ustawienia książkowe - pytanie: czy kocioł ma aktywną i prawidłowo wykonaną ochronę powrotu?.
    Dotychczasowe spalanie sprzed montażu czujnika i zmiany mocy kotła i przejścia na tryb pid to około 30kg/doba przy około 0'C.
    Domyślnie powinien palić 10 kg na dobę przy świetnie ocieplonym domu, więc trzeba dodać około 5 kg. Ostatecznie powinien zużywać łącznie 15 kg.
    Regulamin forum

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem kocioł na pellet. Nigdy więcej. Kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć:

    (1) Kurz dostaje się WSZĘDZIE. Narastało nawet za przyciskami na panelu sterowania, powodując problemy.

    (2) Nie chodzi tylko o regularne czyszczenie komory. Należy wyczyścić rurę wydechową prowadzącą do komina. Jeśli nie zajmiesz się tym regularnie, nagromadzi się ono i może spowodować wyświetlenie komunikatu o błędzie/wyłączenie kotła na pellet.

    (3) Zapalnik przepala się co dwa lata, a cały panel sterowania psuje się po czterech latach. Zawsze, gdy jest zimno i tylko kilka firm w całym stanie ma technika przeszkolonego do naprawy tych maszyn https://xender.vip/, więc być może będziesz musiał chwilę poczekać, aż kocioł zostanie naprawiony. Któregoś razu musiałem uruchomić ogrzewanie wtórne na dwa tygodnie, ponieważ część została ponownie zamówiona.

    (4) Co roku musiałem przenosić 6 ton pelletu z garażu do miejsca, gdzie stał kocioł. Nie było (i według mojej wiedzy nadal nie ma) żadnej cysterny na pellet, która mogłaby dostarczać pellet bezpośrednio do zasobnika.
    Ostatnio edytowane przez bavss ; 23-02-2024 o 15:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony