dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Nierówna podłoga w mieszkaniu - wyrównanie styrobetonem

    Jest to mój pierwszy post na forum zatem witam wszystkich serdecznie.
    Zakupiłem mieszkanie w którym czeka mnie dość spory remont, ze względu na dość duże wydatki planuje w miarę możliwości wykonać jak najwiecej samemu ale do rzeczy.
    Po zdjęciu paneli i wygłuszeń ukazała się nierówna podłoga, w zasadzie jedno całe pomieszczenie jest wyraźnie niżej niż pozostałe, różnica od najwyższego punktu wynosi około 6 cm. Poradzono mi wylanie na to betonu aby wyrównać i na to wylewkę samopoziomująca. Moje obawy są co do wagi betonu, pomieszczenie ma ok 10mkw, przy wysokości nawet 5 cm waga betonu wyniesie ponad tonę, mam obawę czy to jest bezpieczne dla stropu. Mieszkanie na 4 pietrze (z 5) a budynek z lat 70.
    Mam zatem obawy czy jest to bezpieczne dla stropu bo w pomieszczeniu ma znajdować się kuchnia.
    Znalazłem w internecie informacje o styrobetonie. Jest znacznie lżejszy niż beton pytanie czy do mojego problemu się nada? Być może są inne rozwiązania dla mojego problemu, bądź zwyczajnie nie przejmować się waga wylewanego betonu?
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Mieszkanie z wielkiej płyty? Jak tak to śmiało lej samopoziomujący podkład podłogowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie nie jestem pewien czy to wielka płyta, aktualnie budynek ma wykonaną termomodernizację jednak przed nią widać było cegły nad oknami na 5 pietrze.
    Natomiast z tego co pamietam gdy kupowałem mieszkanie to otrzymałem od sprzedającego świadectwo charakterystyki energetycznej gdzie jest informacja ze to wielka płyta (sprawdzę później i napisze).
    Jeśli to istotne to będę burzył tam ściankę działową.
    Czy sama wylewka samopoziomująca wyrówna mi te w zasadzie od 0 do 6 cm ?
    Dziękuje za odpowiedź.

    Link do zdjęcia budynku sprzed termomodernizacji
    https://zapodaj.net/plik-d72KpV9IpV

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony