dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    x5d

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Grodzisk
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie adaptacja części poddasza...

    Witam.
    Chciałbym zaadoptować część poddasza na pokój - grajdołek do posłuchania i tworzenia muzyki.
    Posiadam 10 letni dom parterowy z dwuspadowym dachem. Projekt zakładał że strych może być użytkowy więc o strop jakby się nie martwimy. Bardziej potrzebował bym pomocy w:
    1. Budowa ściany ponieważ jak już wspomniałem chciałem zaadoptować powiedzmy połowę powierzchni. Jako że nie chciał bym izolować całego dachu wymyśliłem że postawię normalną ścianę z np suporeksu ( projekt zakładał że będzie w tym miejscu ewentualnie stała - kontynuacja ściany nośnej ) i od strony strychu normalnie odizoluję styropianem i zaciągnę klejem ( tak jak na zewnątrz ). I tu pytanie, pokonam w ten sposób różnicę temperatur i związane z tym problemy?
    2. Izolacja dachu. Teraz wygląda to tak: deska, papa, blachodachówka. Pytanie czy izolacja natryskowa to dobra opcja? Czy lepiej wełna? oczywiście koszt gra trochę rolę, Nie wiem czy to istotne ale wyizolowany dach podbity będzie grubym suknem bez żadnych płyt.

    Jeżeli komuś chciało by się coś skrobnąć w temacie to z góry jestem wdzięczny.
    Pozdrawiam wszystkich Krzychu.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    1. Różnicę temperatur zniwelujesz. Pomyśl o paroizolacji oraz wentylacji tego pomieszczenia.
    2. Wykonujesz poddasze użytkowe, więc musisz pomyśleć o wentylacji połaci (szczelina).
    3. Zastanów się nad izolacją akustyczną od połaci dachowej, żebyś słyszał swoją muzykę podczas w trakcie silnego deszczu
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    x5d

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Grodzisk
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki panie Ratpaw za zainteresowanie.
    1. Z wentylacją pomieszczenia nie będzie większego problemu, w budowanej ścianie będzie istniejący komin wentylacyjny i jest tam jeden kanał wolny, dodatkowo mam pomysł na dodatkowe punkty niżej żeby jakaś cyrkulacja była.
    2. Jeżeli szczelina to wełna (?) Czyli folia na dechy ( zaproponował byś jaka? ), szczelina, warstwa wełny tej miękkiej między krokwie i może warstwa tej prasowanej/ twardszej ( wiem jak wygląda ale nie wiem jak się nazywa ). wtedy by to jakoś wyglądało i pomogło jeżeli chodzi o punkt 3.
    Trochę chaotyczne to co piszę, sory. Ale co tam, o wiatę na samochody też podpytywałem i jakoś sam zrobiłem. Może z poddaszem też się uda.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jest mnóstwo informacji jak wykonać użytkowe poddasze ze skosami, szukaj na YT. Można przy tym popełnić kosztowne i nawet niebezpieczne błędy, więc przygotuj się jak najlepiej z pytaniami i zastanów jak ma dokładnie wyglądać styk pomieszczenia z połacią dachową. Nie wiem o jaką folię na dechy pytasz, skoro wyżej napisałeś, że na dechach już jest papa. Jest sporo kontrowersji wokół piany PUR, kładzionej prosto na drewno, ponieważ drewno powinno mieć wokół siebie powietrze, a nie otwarto komórkową pianę, która pije każdą kroplę rosy. Wełna ze szczeliną jest sprawdzona. Jedni dementują szkodliwość PUR, inni są ostrożni. Ja mam dwa domy: w jednym PUR ociepla połacie, w drugim zastosowałem wełnę (co prawda nie pod połacią, ale też między drewnianymi elementami konstrukcji). Zgłoś się za 20 lat do mnie, to Ci powiem, co jest lepsze
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony