dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie Gdzie zamontować czujnik CO przy kominku

    Hejka, poradźcie mi proszę gdzie według Was powinienem zamontować czujnik CO dla kominka opalanego drewnem. Kominek jest używany naprawdę sporadycznie, bardzo długo odwlekałem w czasie zakup czujnika bo wydawał mi się zbędny, ale mając na uwadze bezpieczeństwo domowników chciałbym go zamontować. W instrukcji jest napisane że 2 metry od źródła i na wysokości ok 1,5m co trochę kłóci mi się z numerem 2 i 3. Jako że kominek jest narożny to ta ściana nr. 1 też nie wydaje się zbyt dobra. Czy to nie ma w ogóle znaczenia przy tak bliskiej odległości i dać go gdzie mi się podoba?.


  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Na ścianie nr1 w okolicach telewizora. 2 i 3 będą po pierwsze za blisko a po drugie to na klatce schodowej często są jakieś przeciągi więc to ciepło wraz z ewentualnym CO2 będzie szybko wędrowało na poddasze. Właśnie z tego drugiego względu i bezpieczeństwa przydał by się drugi czujnik na piętrze.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł, a może zamiast montowania dwóch czujników zamontuje ten jeden na początku klatki schodowej?. Tam w okolicach włącznika światła?. Ogarnie on wtedy dół i górę?.


  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie


  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał bols86 Zobacz post
    Bardzo dobry pomysł, a może zamiast montowania dwóch czujników zamontuje ten jeden na początku klatki schodowej?. Tam w okolicach włącznika światła?. Ogarnie on wtedy dół i górę?.

    Nie ucierać dupy szkłem!
    Opatrunki sporo kosztują!
    Może pół czujnika na 4 kondygnacje?

    To ma BYĆ czy to ma DZIAŁAĆ?

    W pomieszczeniu z jakimś paleniskiem czujkę umieszczamy na wysokości OCZU (ok. 1,5m) w miejscu bez przeciągów.
    Ma "widzieć" to,co dzieje się w pomieszczeniu.

    I ŻEBY CI SIĘ NIE POPIERMYLIŁO!!!
    CO2 To nie to samo co cichy zabójca - czad - CO
    Inny gaz i inna czujka...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    100zł za czujnik tlenku węgla. Przecież można kupić 3 i się nie zastanawiać.

    To dużo?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jakiś przykład człowieka zatrutego czadem z kominka opalanego drewnem?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Zatrutego może być ciężko ale oczadziałego już nie
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Cytat Napisał bols86 Zobacz post
    Bardzo dobry pomysł, a może zamiast montowania dwóch czujników zamontuje ten jeden na początku klatki schodowej?. Tam w okolicach włącznika światła?. Ogarnie on wtedy dół i górę?.

    Zamiast oszczędności proponuję samemu zgłębić temat CO2. Czym jest, czy jest lżejszy czy cięższy od powietrza,Czy dobrze się z nim miesza, jakie są charakterystyczne warunki w domu, czyli czy faktycznie istnieje przeciąg na klatce schodowej, czy gdy otworzysz drzwiczki kominka aby podłożyć drewna to dym ulatnia się, kiedy mamy do czynienia z twożeniem się czadu, czy istnieje osobne doprowadzenie powietrza do paleniska z zewnątrz
    Wtedy sam zoriętujesz się czy jest sens a jeśli tak to w którym miejscu go zamontować.

    Moim zdaniem miejsce włącznika światła ma ten feler iż omija drogę którą może wędrować powietrze wraz z czadem. Albo więc mierzymy jego wielkość gromadzącą się w pomieszczeniu, albo montujemy gdzie jest nam wygodnie i udajemy że czujemy się bezpieczniej.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 26-01-2024 o 19:49
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony