dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Remont tarasu nad garażem

    Witajcie! Potrzebuję porady. Mam taras ok 35 m2 nad ogrzewanym garażem w bryle budynku (dom z lat 80).
    Taras oryginalnie był wykończony lastriko, które kilkanaście lat temu zostało usunięte a taras wykonany jak na rysunku poniżej z warstwą wykończeniową w postaci płytek na kleju. Obecnie większość płytek się odspoiła i została zdjęta (mogłem je swobodnie zdjąć rękami). Wydaje mi się, że warstwa hydroizolacyjna jest w dobrym stanie (nie było nacieków w garażu), natomiast niestety mam wrażenie, że przy poprzednich pracach nie zapewniono wystarczającego spadku. Zastanawiam się co zrobić dalej, żeby uniknąć usuwania poprzednich warstw, wyprowadzić spadek (jeśli okaże się konieczne) i wzmocnić hydroizolację. Docelowo wykończenie deską tarasową albo kompozytową. Doradźcie co byście zrobili w takiej sytuacji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	467888  

  2. #2
    Ostatnio edytowane przez jnow1 ; 28-01-2024 o 19:57

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Płytki odeszły ze względu na brak paroizolacji. Nad pomieszczeniem ogrzewanym to podstawa.
    Z folii budowlanej pod jastrychem zostały pewnie już tylko strzępy. Jeśli więc zmiana okładziny na deskę tarasową to zapewnić spadek poprzez dodatkową warstwę zaprawy wyrównującej np. ZW-04 lub ZW-05 a następnie papa termozgrzewalna i deski na legarach,
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ireneusz77

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    pytanie zasadnicze ile jest przestrzeni od stropu do płyty tarasu?
    ja miałem do zagospodarowania ok 16 cm
    na srtopie zostały ułozone legary, przestrzeń między legarami została wypełniona styrobetonem tak by wyprofilować spadki dla wody opadowej.
    Kolejną warstwa była hydroizowlacja (paski folii fundamentowej + folia budowlana a na samym tarasie połozyłem płyte wiórowo cementową.
    Płyta została pomalowana tanią farba do posadzek, musiałem poprawiac malowanie po pierwszej zimie, ale tylko dlatego,że pierwsze malowanie zostało spie..ne przeze mnie.
    Po dwóch zimach uważam,że płyta wiórowo coementowa w takim zastosowaniu jest znacznie lepsza od drewna i w moim przypadku była znacznie tańsza od surowej tarcicy sosnowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony