dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Izolacja ław przy ścianach monolitycznych

    Witam.
    To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich.

    Szukam pomocy odnośnie izolacji poziomej między ławą fundamentową która jest wyłożona folią 0.3mm w miarę staranie z trzech stron.
    Problem zostaje ta która będzie przyległą do ścian monolitycznych. Zależy mi aby nie było podsiąkania pionowego. O zastosowaniu wszelkiego rodzaju foli nie ma mowy bo ściany mają się złączyć z ławą. A zresztą startery są co 25cm i 18 cm szerokości.
    Moje pytanie kieruję do ludzi którzy już mają sprawdzoną koncepcje. Chciałbym to zrobić na zasadzie cienkiej warstwy która łączyła by ściany z ława a nie przesiąkała .
    Jakieś pomysły?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli jest woda gruntowa to należy wstawić taśmę albo stalową z powłoką albo pcv z uszczelnieniem. Aby nie było wilgoci to robi si ę izolację od zewnątrz.
    A jeżeli nie możesz żyć z wiedzą że nie masz tam izolacji to robi się ją ze sztywnych szlamów cementowych

  3. #3

    Domyślnie

    "Do izolowania cokołów oraz jako izolacja pozioma w murze."

    https://hydroizolacje.shop/PCI-Barra...tow-zbiornikow

  4. #4

    Domyślnie

    Nie jestem prawdziwym inżynierem, ale mam duże doświadczenie budowlane w tej dziedzinie. Dodam, że nie sądzę, że drugi szczegół opiera się na odprowadzaniu ciepła z budynku w celu podniesienia linii zamarzania. Raczej pozwala na ogrzanie się stałej temperatury gruntu (~55F) bliżej powierzchni. Jestem pewien, że ciepło budynku odgrywa niewielką rolę w ogrzewaniu betonowego fundamentu i płyty, ale ciepło ziemi powinno odgrywać znacznie większą rolę 10.0.0.0.1 192.168.1.254 .
    Ostatnio edytowane przez bobadiw2 ; 11-04-2024 o 17:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony