dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Próg garażu - różnica poziomów 1cm

    Dzień dobry,

    Szukam pomysłu na wykończenie progu garażowego. Posadzka ze spadkiem w kierunku bramy, garaż dwustanowiskowy.
    Na zewnątrz położyłem kostkę

    Próg w linii bramy wykończony 4cm XPSem 700, na to od strony zewnętrznej Izohan WK, folia budowlana 0.5 mm spuszczona 50 cm w grunt.
    Brama garażowa zamontowana od strony wewnętrznej, pod garażem jest piwnica więc jest strop betonowy, który jest wysunięty przed bramę garażową o 25 cm.
    Posadzka w garażu ma 12 cm (3 cm styro + 8-9cm posadzki), przy czym 50 cm od bramy jest tzw. "stopa", bez styropianu pod spodem.

    Pierwotnie w planie były płytki na podłodze, natomiast moje lenistwo spowodowało podjęcie decyzji o posadzce z żywicy. I tym samym zostałem z różnicą poziomów między kostką a posadzką w garażu. Kostka jest średnio wyżej o 1cm. Nie ma możliwości obniżenia ostatnich rzędów ze względu na kable grzewcze podgrzewające podjazd - ze względu na betonowy strop zostanie za mało miejsca żeby nie martwić się o ich uszkodzenie, dodatkowo nie szczędziłęm cementu do podsypki i zrobiło się strasznie twardo. A kostek podcinać nie chcę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240128_154730.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	467923Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240128_154741.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	467924Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240128_154748.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	467925Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240128_154815.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	467926

    W jaki sposób najlepiej to wykończyć tak żeby nie mieć problemów np z odpływającą wodą?
    Myślałem nad wylewką samopoziomującą na ostatnim metrze bądź gumowym klinie/uszczelce, względnie zalać to żywicą epoksydową a na to uszczelka.
    Ostatnio edytowane przez Eccentric ; 28-01-2024 o 17:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony