dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Podłączenie ZK03838 z Vitodens 050-W B0KA-25

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ShabbyKick

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Grybów
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    25

    Domyślnie Podłączenie ZK03838 z Vitodens 050-W B0KA-25

    Witam, mam do państwa pytanie odnośnie podłączenia termostatu ogrzewania podłogowego ZK03838 do kotła Viessmann Vitodens 050-W B0KA-25.

    Mianowicie chciałbym podłączyć termostat (złącze 157) do kotła (złącze 96), tak by termostat dawał sygnał zapotrzebowania na ciepło i uruchamiał kocioł. Wyczytałem na forum że jest to możliwe aczkolwiek u mnie to nie działa.

    Podłączenie jest następujące ->
    "L" (wtyk 96 w kotle) idzie do środkowej dziury we wtyku 157 w termostacie.
    "1" (wtyk 96 w kotle) idzie do prawej dziury we wtyku 157 w termostacie.

    W kotle ustawione w parametrze C9 ustawione jest na 1 czyli zewnętrzne sterowanie, a mimo to kocioł wtedy wgl nie pracuje.

    Czy jest to złe podłączenie?
    Jeśli tak to proszę o dokładną instrukcję, jak to powinno być podłączone.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    prawdopodobnie źle podpiąłeś wytczkę 157 i podaje ona odwrotny sygnał, czyli wyłącza kocioł gdy jest zapotrzebowanie na ciepło.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ShabbyKick

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Grybów
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    25

    Domyślnie

    Próbowałem również podpiąć pod lewą i środkową dziurę we wtyku 157 ale kocioł wtedy działa tak jakby nie widział tego termostatu, przykładowo włącza się gdy wszystkie pomieszczenia są nagrzane i tym podobne. Czy jest jakaś instrukcja jak prawidłowo to podpiąć, tak by było to pewne na 100%?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    wszystkie instrukcje są dostępne na naszej stronie internetowej: www.viessmann.pl/vibooks

    proszę sprawdzić zatem:
    1. kocioł
    jak jest zworka na 96 między 1 a L kocioł powinien pracować po wujęciu zworki kocioł powinien wygasić palnik

    2 moduł rsterujący
    sprawdzić omomierzem czy następuje zwieranie (gdy jest zapotrzebowanie) i rozwieranie (gdy zapotrzebowania brak) styków wtyku 157

    "komunikajca" jest tu wyjatkowo prosta więc jesli oba urzadzenia działaja prawidłowo to instalacja musi pracować
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ShabbyKick

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Grybów
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    25

    Domyślnie

    Zrobiłem tak jak Pan polecił i tak

    1. Kocioł faktycznie nie pracuje gdy nie ma zwarcia 1 i L.

    2. Problem jest chyba w termostacie ponieważ sprawdziłem omomierzem, i nieważne czy jest zapotrzebowanie na ciepło (siłowniki otwarte) czy nie ma zapotrzebowania (siłowniki zamknięte) cały czas jest styk między lewą i środkową dziurą we wtyku 157.
    Między nimi cały czas jest połączenie niezależnie od sytacji.
    Prawa dziura wtyku 157 jest cały czas nieużytkowa, przy wszelkich kombinacjach nie ma styku.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    proszę reklamować w punkcie w którym był dokonany zakup
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ShabbyKick

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Grybów
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    25

    Domyślnie

    Udało mi się znaleźć jeszcze jedną informacje na niemieckin forum Viessmanna (community.viessmann.com), że w termostacie podłogowym ZK03838 wtyk 157 nigdy nie był sprawny.
    Czy uda się państwu potwierdzić jakoś tą informacje, że to złącze nie działa w żadnym termostacie? Że nie jest to wada tylko mojego termostatu?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Moduły były i sa sparawne, w części z nich z początkowej produkcji funkcjonalnośc tej wtyczki jest wyłączone. Można ja właczyć za pomoca aplikacji web-owej podaczas konfiguracji modułu.
    Proszę w wiadomosci prywatnej przesłać zdjęcie tabliczek znamionowych Vitoconnecta i modułu podłogowego poproszę serwis o zweryfikowanie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony