dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Kilka teoretycznych pytań od laika

    Witam, mam kilka pytań, na które od kilku dni poszukuję odpowiedzi. Zacznę od tego, że niestety moje doświadczenie jest zerowe, ale postanowiłem trochę go nabrać odświeżając pomieszczenia w moim domu. Zacząłem od kuchni. W kuchni kafelki były kładzione prawdopodobnie na cement lub cement łączony z klejem. Ściany są pomalowane farbą wapienną albo kredową. I teraz moje pytania:

    1. Klej po kafelkach bardzo dobrze trzyma się ściany. Czy skuwanie dokładnie każdego kawałka jest wymagane i czy zrobię to bez problemu młotowiertarką?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	415193491_359461083514269_607220483070830979_n.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	467958

    2. Czy niezbędne jest zdrapanie starej farby na wszystkich ścianach, czy tylko w miejscach, w których się łuszczy? Później ściany będą malowane farbą akrylową.

    3. Czy dobrze rozumiem, że kolejnym etapem będzie gruntowanie i dopiero wtedy uzupełnienie ubytków w ścianie? Te ubytki są całkiem spore, jeden ma głębokość nawet kilku centymetrów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	416357040_398022182777876_7502194798414625971_n.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	467957

    4. Czego najlepiej użyć do wypoziomowania ścian, zaprawy, betonu, tynku? Jakich narzędzi będę do tego potrzebował? Mieszadło, jakieś packi - jak to się profesjonalnie nazywa?

    5. Czym najlepiej pozbyć się metalowych kołków/wieszaczków wystających ze ścian?

    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na jakiekolwiek pytanie! I pamiętajcie, że każdy miał swoje początki i każdy od czegoś zaczynał
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	416300466_902471021280463_3489893730248965183_n.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	467959  

  2. #2

    Domyślnie

    1. Za mało informacji - na przykład - co masz zamiar położyć w miejscu, w którym kiedyś były płytki... Zrobisz próbę na małym kawałku - wszystko będziesz wiedział jak Ci będzie szło i czy wygodniej będzie początkowo użyć młotowiertarki, a później wspomóc ręcznie.
    2. Drapałbym wszędzie tam, gdzie nie trzyma porządnie ściany.
    3. Dokładnie tak - gruntujesz, żeby nie chłonęło wody i uzupełniasz ubytki. Rozumiem, że będziesz kładł gładź?
    4. Musisz sam zdecydować... Ja tam zwolennikiem nie jestem, ale teraz wszyscy kładą gładź.
    5. Kombinerkami/obcęgami, a jeśli mocno trzymają, to szlifierką kątową z tarczą do metalu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony