dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Vitodens 100-W B1HF-19 - zawór 3-drogowy

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 100-W B1HF-19 - zawór 3-drogowy

    Dzień dobry,
    Mam czujniki temperatury na zasilaniu do sprzęgła, na pompach obiegów i na zasilaniu CWU wężownicy zasobnika. Zauważyłem, że kiedy wyłączy się grzanie obiegów (sterowanie PSOP) rośnie temperatura na wężownicy zasobnika. Sprawdziłem na kotle, kiedy PSOP daje sygnał "przestań grzać" kocioł przestawia zawór 3-drogowy na grzanie CWU "2". Tym samym otwiera obieg wężownica - kocioł i grawitacyjnie woda krąży, niepotrzebnie się wychładzając. Problem zaobserwowany od 29 stycznia. Wcześniej też zawór był przestawiany, ale po krótkiej chwili wracał do pozycji "0" nagrzewanie grawitacyjne wężownicy to był pik. Teraz zawór przestawia się na długo.
    Na załączonym wykresie linia czujnika 4 to wężownica, piki to podgrzew wody.

    Po prawej (w ostatnich dniach) widać, że gdy temperatury na obiegach i na zasilaniu spadają (wyłączone grzanie) to wzrasta i utrzymuje się na ok 50°C wężownica. CWU jest ustawione właśnie na 55°C.
    Problemu nie było, problem jest. Czy była jakaś aktualizacja kotłów? Gdzieś w opcjach da się to przestawić? Uprzedzając pytanie - wykres 3 to temp powrotu cyrkulacji, nie było mnie w domu, nie kręciłem ustawieniami.

    Dlaczego tak jest?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	467983  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    pozycją spoczynkową zaworu 3drogowego jest CWU. ZAwsze tak było i nadal tak jest. Opory w kotle sa na tyle duże, ze grawitacyjnie woda nie będzie krążyć (no chyba że między kotłem a zasobnikiem jest kilka pięter)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, problem w tym, że wcześniej na zasilaniu wężownicy temperatura nie wzrastała, a teraz mało, że wzrasta, to jeszcze się utrzymuje, jest możliwe, że pompa działa? Generalnie ciepło zgromadzone w zasobniku wyłazi mi wężownicą do kotła. A jeszcze kilka dni temu tego nie było.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Powtórzę, pozyscja spoczynkowa zaworu 3drogowego ze względu na zapewnienie komfortu zawsze w stronę grzania CWU i nic tutaj nie było zmieniane.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony