dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Rodzina 2+2, bardzo zaciskając pasa, rzadko korzystając z wanny, zmywarka co drugi dzień, kilka prań na tydzień i zero podlewania ogrodu itp - da się zejść do 6m3 na miesiąc na rodzinę. Normalne użytkowanie i niepilnowanie dzieci które myją zęby przy otwartych kurkach kranu to jakieś 8-10m3 na miesiac na 4 osoby.

    Też chętnie zamontowałbym zmiekczacz ale nie mam gdzie. Jedyne miejsce to pod zabudową ubikacji obok geberitu. Ale tam jest stelaż kibelka na środku a po bokach tylko po 25cm i na głębkość też z 25cm. Nic się tam raczej nie wciśnie? dostęp tylko od góry - zdejmowana półeczka.
    Do tego jest tam też główna rura wody i licznik.
    Patrz na to

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bezpradowy.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	468074
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Normalne zużycie wody to ok 3,5m3 na osobę.
    Ale niektórzy mają wodowstręt i zużywają dwa razy mniej Był tu taki jeden co to mył się w pracy, dzieciom kazał korzystać z toalety w szkole, a pewnie w toalecie to spłukiwał tylko po "dwójce"
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #23

    Domyślnie

    Dokładnie tak, wszyscy leją do toalety, ale spłukujemy raz dziennie. Prysznic jak w kamperze max 10l wody (co drugi dzień oczywiście)

    Dzieci myją sie raz w tygodniu w miesiącach letnich, zimą raz na trzy tygodnie...

    Kaizen w notesiku, albo w arkuszu kalkulacyjnym każdemu robi cotygodniowe podsumowanie. Ci co przekraczają limity muszą na "forum DOMU" zaprezentować samokrytykę



    Ja się pytam? Można oszczędnie żyć?! Qw@#@$#2 MOŻNA!



    Wracając do tematu. Mam taką twardość wody, że zmiękczam 25litrowe złoże co 2m3
    25kg soli wystarcza mi na ok 45dni.
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 08-02-2024 o 17:30

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    3.5m3 na miesiąc na rodzinę..... niezły hardcore.... niewyobrażalne dla mnie.
    Kiedyś mieszkałem sam na studiach i zuzywalem niecale 4m3... a na studiach czesto nie wracało sie na noc do domu
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 08-02-2024 o 21:56

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie, to nie jest normalne zużycie wewnątrz domu. Mam dane z kilku lat jednego bloku w którym mieszkałem.
    W bloku ludzie mają nieco mniejsze zużycie wody niż w domu. W bloku też, sporadycznie się zdarza aby ktoś montował zmiękczacze na mieszkania.

    Nie będę się z Tobą licytował na zużycia - nie o to chodzi. Chciałem tylko zauważyć w temacie dobierania wielkości złoża, że ma ono sens bo jednak nie każdy ma tak niskie zużycie wody jak Twoje.


    Lewatit ma zdolność wymienną = 2,0 mval/L czyli u mnie x 20l mamy 40mval. Moja twardość to 7,12mval to złoże jest w stanie zmiękczyć do zera 5,6m3 wody...

    Coś źle liczę?
    No niestety trochę źle liczysz. 2 mval/L to pojemność całkowita, a nie robocza. Ale to szczegół i nie ma znaczenia w temacie jw.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Patrz na to

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bezpradowy.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	468074
    Spoko ale u mnie nad geberitem jest centralnie licznik wody i jest bardzo malo miejsca na glebokość, Troche luzu jest tylko po bokach stelaża ale taka skrzynka jak na foto na pewno nie wejdzie. Mam z prawej strony mniej wiecej tyle miejsca co na tym foto po lewej.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W bloku ludzie mają nieco mniejsze zużycie wody niż w domu.
    Nie zauważyłem. Z czego miałoby to wynikać?
    Czy masz na myśli podlewanie ogródka czy napełnianie basenu? Ale to przecież nie zmiękczoną wodą i w tym kontekście nie ma znaczenia.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Chciałem tylko zauważyć w temacie dobierania wielkości złoża, że ma ono sens bo jednak nie każdy ma tak niskie zużycie wody jak Twoje.

    I co to zmienia, czy zmiękczacz regeneruje się raz na 7-10 dni, prawie zawsze po przekroczeniu przepływów, czy dwa razy większy raz na 14 dni często kalendarza?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    No niestety trochę źle liczysz. 2 mval/L to pojemność całkowita, a nie robocza. Ale to szczegół i nie ma znaczenia w temacie jw.
    To jaka różnica? Ile trzeba odjąć? Nie 5,6m3 a tylko 4m3? Mój zmiękczacz tak wylicza - 20dh zmiękczane do zera przy 20l złoża ustawia 4m3 między regeneracjami. I żeby była jasność - tak, żałuję że nie wziąłem mniejszego. Gdybym kiedyś zmieniał, to wybiorę mniejszy żeby się regenerował co max 8 dni.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Normalne zużycie na 4 osobową rodzinę to 12-15 m3 miesięcznie (czyli praktycznie 3x tyle co u Ciebie).
    Idąc za Twoją radą i instalując 20 litrowy zmiękczacz na taki dom, mamy regenerację co ok 4 dni (czyli każdy dzień to ok 25 % pojemności zmiękczacza).
    Wtedy żeby taki zmiękczacz co 4 dni się regenerował, to mamy nie 12-15m3 a 30m3. Czy znowu coś źle liczę?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Współczesne głowice mają algorytmy obliczające zużycie wody na dany dzień i często wypadnie, że akurat objętość pozostała do regeneracji
    I co to zmienia? Weźmy dwa zmiękczacze o zdolności zmiękczenia jeden 4m3 drugi 2m3 między regeneracjami i zużycie 450l dziennie (kosmiczne dla mnie 13,5m3 miesięcznie). Ten pierwszy to jaki będzie? 20l złoża przy dh=20? Ten mniejszy to 10l złoża?

    1. Mniejszy będzie się regenerował co 4 dni, 200l "przed czasem" zużywając X wody i Y soli na każdy cykl. Rocznie wychodzi 91,25 cykli regeneracji czyli mógłby zmiękczyć 18,25m3 wody więcej z tych zużytych 91,25X wody i 91,25Y soli.

    2. Większy będzie się regenerował co 8 dni, 400l "przed czasem" zużywając 2X wody i 2Y soli na każdą regenerację. 45,625 regeneracji w roku czyli mógłby zmiękczyć 18,25m3 wody więcej z tych zużytych 91,25X wody i 91,25Y soli.

    Skoro zużycie soli i wody dokładnie takie samo, tyle samo niewykorzystanych m3 zmiękczenia wody zostanie to gdzie zaleta większego?
    Tylko tu przyjmujemy założenie, że NIGDY zmiękczacz się nie odpali z kalendarza. A w praktyce większy będzie się odpalał z kalendarza częściej. Ten z mojego przykładu "duży", co się regeneruje co 8 dni (a sprzedawcy cisną, żeby to było co 10 albo i więcej, czyż nie?) to IMVHO maks jaki należy brać pod uwagę. Bo dopiero wyjazd na jakieś 5 dni powoduje przedwczesne odpalenie regeneracji z kalendarza gdy jest ustawiona co 14 dni. W przypadku "mniejszego" z mojego przykładu to musiałby być wyjazd na 10 dni - czyli w praktyce dosyć wyjątkowa sytuacja, może z raz na rok. A jak uwzględnimy, że po powrocie jest sporo prania do zrobienia, to może i nigdy.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-02-2024 o 10:21

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Mam z prawej strony mniej wiecej tyle miejsca co na tym foto po lewej.
    Sprawdziłbym jak najmniejsze zmiękczacze dwuelementowe w poszukiwaniu pojemnika na złoże z głowicą, który Ci się zmieści. Jak nawet pojemnik na solankę się nie zmieści, to bym pomyślał o jakimś DIY pojemniku na sól. Oczywiście musi być też możliwość przeciągnięcia rurek między nimi i możliwość podpięcia do kanalizacji.

  9. #29

    Domyślnie

    Tam idzie w rogu pion z kibla, pewnie dałoby się nawiercić i załatać potem. Pomijając pojemnik na złoże jakie wymiary mają takie małe stacje ? Jak często trzeba takie złoże wymieniać przy zuzyciu 6-7m3 na miesiac?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie zauważyłem. Z czego miałoby to wynikać?
    Myślę, że np. ze statystycznie większej powierzchni domu względem mieszkania? Nie zajmuję się analizą porównawczą domów i mieszkań, ale z mojego doświadczenia wynika, że tak właśnie jest.

    I co to zmienia, czy zmiękczacz regeneruje się raz na 7-10 dni, prawie zawsze po przekroczeniu przepływów, czy dwa razy większy raz na 14 dni często kalendarza?
    Ale Ty znów zakładasz, że większy ma się regenerować z kalendarza... a przecież właśnie o tym mówimy aby dobrać jego rozmiar tak aby się regenerował z przepływu, a kalendarz był tylko zabezpieczeniem.

    To jaka różnica? Ile trzeba odjąć? Nie 5,6m3 a tylko 4m3? Mój zmiękczacz tak wylicza ...
    To jest 30% różnicy. Dla Ciebie to "nic" ale przy większych przepływach wody i urządzeniach to duża rożnica.


    Weźmy dwa zmiękczacze o zdolności zmiękczenia jeden 4m3 drugi 2m3 między regeneracjami i zużycie 450l dziennie (kosmiczne dla mnie 13,5m3 miesięcznie). Ten pierwszy to jaki będzie? 20l złoża przy dh=20? Ten mniejszy to 10l złoża?

    1. Mniejszy będzie się regenerował co 4 dni, 200l "przed czasem" zużywając X wody i Y soli na każdy cykl. Rocznie wychodzi 91,25 cykli regeneracji czyli mógłby zmiękczyć 18,25m3 wody więcej z tych zużytych 91,25X wody i 91,25Y soli.

    2. Większy będzie się regenerował co 8 dni, 400l "przed czasem" zużywając 2X wody i 2Y soli na każdą regenerację. 45,625 regeneracji w roku czyli mógłby zmiękczyć 18,25m3 wody więcej z tych zużytych 91,25X wody i 91,25Y soli.
    Robisz błędne założenia... zużycie wody nie będzie 2X... poza tym zużycie wody nie jest nigdy tak równomierne aby przyjąć, że zawsze będzie to regeneracja co stałą liczbę dni. No i faktycznie nie ma sensu porównywać dwóch tak bardzo różnych (o 100%) rozmiarów zmiękczaczy dla tego samego zużycia (jak ktoś ma 2x większe zużycie wody to dla niego rozpatrujemy większy zmiękczacz, a jak ktoś ma mniejsze to odpowiednio mniejszy...)
    Pytasz gdzie są korzyści - np. na mniejszej ilości ścieków do szamba (co przekłada się na koszty utrzymania).

    Pomijasz też inne aspekty wielkości złoża jak np. wydajność chwilowa. Dla małego zmiękczacza (10 litrów złoża) wydajność jest na poziomie 0,5 m3/h. Dla domu z 4 osobami gdzie są 2 łazienki, kuchnia i jeszcze jakieś punkty poboru mogące pracować jednocześnie, taka wydajność może być po prostu za mała.


    Ja rozumiem, że TY masz małe zużycie wody i dla CIEBIE odpowiedni i wystarczający będzie mały zmiękczacz. Ale to nie oznacza, że to samo dotyczy każdego innego przypadku.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Pomijając pojemnik na złoże jakie wymiary mają takie małe stacje ? Jak często trzeba takie złoże wymieniać przy zuzyciu 6-7m3 na miesiac?
    Najwęższe zbiorniki mają 7" (ok 18 cm) średnicy. Głowice są w najróżniejszych rozmiarach i kształtach...
    Wymiana złoża w zmiękczaczu to kwestia kilkunastu lat pracy (o ile warunki jego pracy są "normalne" np. woda nie zawiera dużych ilości chloru czy żelaza)

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Myślę, że np. ze statystycznie większej powierzchni domu względem mieszkania? Nie zajmuję się analizą porównawczą domów i mieszkań, ale z mojego doświadczenia wynika, że tak właśnie jest.
    Uważasz, że jedna osoba na 20m2 zużywa mniej wody niż na 100m2? Może z 2 litry miesięcznie na mycie podłóg.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ale Ty znów zakładasz, że większy ma się regenerować z kalendarza... a przecież właśnie o tym mówimy aby dobrać jego rozmiar tak aby się regenerował z przepływu, a kalendarz był tylko zabezpieczeniem.
    Każdy regeneruje się z kalendarza. Pytanie tylko, czy po wyjeździe weekendowym, czy po dwutygodniowych wakacjach._

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To jest 30% różnicy. Dla Ciebie to "nic" ale przy większych przepływach wody i urządzeniach to duża rożnica.
    Czyli dobrze przyjąłem różnicę między wydajnością całkowita a roboczą? Tylko o to pytałem.


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Robisz błędne założenia... zużycie wody nie będzie 2X...
    Karta techniczna Lewatit twierdzi, że się mylisz. Jakie źródło masz twierdzenia, że się myli?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    nie ma sensu porównywać dwóch tak bardzo różnych (o 100%) rozmiarów zmiękczaczy dla tego samego zużycia (jak ktoś ma 2x większe zużycie wody to dla niego rozpatrujemy większy zmiękczacz, a jak ktoś ma mniejsze to odpowiednio mniejszy...)
    Porównaj inne.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pytasz gdzie są korzyści - np. na mniejszej ilości ścieków do szamba (co przekłada się na koszty utrzymania).
    Podasz jakieś źródło danych przeczące proporcjonalności zużycia wody i soli do objętości złoża (czyli karcie technicznej Lewatit)?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pomijasz też inne aspekty wielkości złoża jak np. wydajność chwilowa. Dla małego zmiękczacza (10 litrów złoża) wydajność jest na poziomie 0,5 m3/h. Dla domu z 4 osobami gdzie są 2 łazienki, kuchnia i jeszcze jakieś punkty poboru mogące pracować jednocześnie, taka wydajność może być po prostu za mała.
    Czyli taki zmiękczacz z 20 litrami złoża potrafi dać przepływ max 17l/min? Uuuu. No, to jest argument przeciwko zmiękczaczom. Bo pralki nie da rady napełnić. To trzeba ze 40l złoża, żeby dwa prysznice brać jednocześnie.
    Jakie zmiękczacze masz na myśli? Żeby ktoś przypadkiem nie kupił. Erie Sentencia ma ponad 2x większe przepływy na litr złoża:


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja rozumiem, że TY masz małe zużycie wody i dla CIEBIE odpowiedni i wystarczający będzie mały zmiękczacz. Ale to nie oznacza, że to samo dotyczy każdego innego przypadku.
    Podałem wyliczenia dla większego zużycia wody, niż rekordzista w "moim" bloku.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-02-2024 o 08:22

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Karta techniczna Lewatit twierdzi, że się mylisz.
    Podasz jakieś źródło danych przeczące proporcjonalności zużycia wody i soli do objętości złoża (czyli karcie technicznej Lewatit)?
    To nie chodzi o dane z karty tylko o Twoją ich interpretację...

    Czyli taki zmiękczacz z 20 litrami złoża potrafi dać przepływ max 17l/min?
    Sprawdź w tej samej karcie na którą się powołujesz jaką wydajność będzie miało 20 litrów złoża.

    Jakie zmiękczacze masz na myśli? Żeby ktoś przypadkiem nie kupił. Erie Sentencia ma ponad 2x większe przepływy na litr złoża
    Normalnie czary.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To nie chodzi o dane z karty tylko o Twoją ich interpretację...
    To jak interpretować inaczej, niż podawanie zużycia soli w g / l i wody w OZ (BV)?
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sprawdź w tej samej karcie na którą się powołujesz jaką wydajność będzie miało 20 litrów złoża.
    Znasz te kartę... Prawda? I widzisz w niej ten parametr? Nie sądzisz, że to zależy od budowy (średnicy w przypadku okrągłego) zbiornika ze złożem?


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Normalnie czary.
    Czemu tak unikasz merytorycznej dyskusji? Odpowiedz na merytoryczne pytania?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jak interpretować inaczej, niż podawanie zużycia soli w g / l i wody w OZ (BV)?
    A zauważyłeś, że tam są podane zakresy albo wartości minimalne lub maksymalne?

    Znasz te kartę... Prawda? I widzisz w niej ten parametr? Nie sądzisz, że to zależy od budowy (średnicy w przypadku okrągłego) zbiornika ze złożem?
    Znam... a Ty znasz? bo jakoś nie ma w niej nic o średnicy zbiornika. Jest za to zależność od wielkości złoża:



    Może przeliczysz to dla 20 litrów złoża? Ile to litrów na minutę? Wystarczy na pralkę?

    Czemu tak unikasz merytorycznej dyskusji? Odpowiedz na merytoryczne pytania?
    Próbowałem z Tobą merytorycznie dyskutować, ale chyba mamy inne definicje i nie widzę abyśmy do czegokolwiek dochodzili...

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A zauważyłeś, że tam są podane zakresy albo wartości minimalne lub maksymalne?
    I co z tego wynika? Nie ma zależności od objętości złoża - równie dobrze największe zużycie na litr złoża może mieć największy zmiękczacz, co najmniejszy.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Znam... a Ty znasz? bo jakoś nie ma w niej nic o średnicy zbiornika. Jest za to zależność od wielkości złoża:
    Coś wstawianie nie wyszło. Nie widzę w karcie l/min ani m3/h.
    Jest przepływ liniowy w m/h - a to właśnie zależy od średnicy. 2x większe pole powierzchni przekroju zmiękczacza to 2x większa wydajność w m3/h przy tej samej ilości złoża.


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Próbowałem z Tobą merytorycznie dyskutować, ale chyba mamy inne definicje i nie widzę abyśmy do czegokolwiek dochodzili...
    Nie odpowiedziałeś na pytania:
    1. I co to zmienia, czy zmiękczacz regeneruje się raz na 7-10 dni, prawie zawsze po przekroczeniu przepływów, czy dwa razy większy raz na 14 dni często kalendarza?
    2.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Normalne zużycie na 4 osobową rodzinę to 12-15 m3 miesięcznie (czyli praktycznie 3x tyle co u Ciebie).
    Idąc za Twoją radą i instalując 20 litrowy zmiękczacz na taki dom, mamy regenerację co ok 4 dni (czyli każdy dzień to ok 25 % pojemności zmiękczacza).
    Wtedy żeby taki zmiękczacz co 4 dni się regenerował, to mamy nie 12-15m3 a 30m3. Czy znowu coś źle liczę?
    3. Skoro zużycie soli i wody dokładnie takie samo, tyle samo niewykorzystanych m3 zmiękczenia wody zostanie to gdzie zaleta większego?

    4. Uważasz, że jedna osoba na 20m2 zużywa mniej wody niż na 100m2?

    5.
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Robisz błędne założenia... zużycie wody nie będzie 2X...
    Karta techniczna Lewatit twierdzi, że się mylisz. Jakie źródło masz twierdzenia, że się myli?[/quote]

    6.
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pytasz gdzie są korzyści - np. na mniejszej ilości ścieków do szamba (co przekłada się na koszty utrzymania).
    Podasz jakieś źródło danych przeczące proporcjonalności zużycia wody i soli do objętości złoża (czyli karcie technicznej Lewatit)?

    7.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pomijasz też inne aspekty wielkości złoża jak np. wydajność chwilowa. Dla małego zmiękczacza (10 litrów złoża) wydajność jest na poziomie 0,5 m3/h. Dla domu z 4 osobami gdzie są 2 łazienki, kuchnia i jeszcze jakieś punkty poboru mogące pracować jednocześnie, taka wydajność może być po prostu za mała.
    Czyli taki zmiękczacz z 20 litrami złoża potrafi dać przepływ max 17l/min? Uuuu. No, to jest argument przeciwko zmiękczaczom. Bo pralki nie da rady napełnić. To trzeba ze 40l złoża, żeby dwa prysznice brać jednocześnie.
    Jakie zmiękczacze masz na myśli? Żeby ktoś przypadkiem nie kupił. Erie Sentencia ma ponad 2x większe przepływy na litr złoża:
    Dane i zmiękczaczy, i karty technicznej wskazują na proporcjonalne zużycie i soli, i wody.
    Jak dotąd nie podałeś żadnego źródła odmiennych danych (nie, to nie jest interpretacja).

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I co z tego wynika? Nie ma zależności od objętości złoża - równie dobrze największe zużycie na litr złoża może mieć największy zmiękczacz, co najmniejszy.
    Trochę nie mam już siły Ci tego tłumaczyć kolejny raz... pomijasz zupełnie zależność pojemności złoża od dawki soli. Pomijasz to, że nie wszystko jest proporcjonalne. Pomijasz to, że każda woda jest nieco inna i należy do niej dobierać układ...

    "Let's agree to disagree"


    Coś wstawianie nie wyszło. Nie widzę w karcie l/min ani m3/h.
    Faktycznie nie wyszło wstawianie... ale jest tam określony parametr "max BV/h = 40". Przelicz to sobie dla tych malutkich zmiękczaczy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy obraz (3).png
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	3,0 KB
ID:	468110

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Trochę nie mam już siły Ci tego tłumaczyć kolejny raz... pomijasz zupełnie zależność pojemności złoża od dawki soli. Pomijasz to, że nie wszystko jest proporcjonalne. Pomijasz to, że każda woda jest nieco inna i należy do niej dobierać układ...
    Nieustannie pomijasz podanie źródła danych będących podstawą Twojego twierdzenia. Ja podaję źródła.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Faktycznie nie wyszło wstawianie... ale jest tam określony parametr "max BV/h = 40". Przelicz to sobie dla tych malutkich zmiękczaczy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy obraz (3).png
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	3,0 KB
ID:	468110
    Skąd te dane?
    tutaj nic takiego nie ma.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nieustannie pomijasz podanie źródła danych będących podstawą Twojego twierdzenia. Ja podaję źródła.

    Skąd te dane?
    tutaj nic takiego nie ma.
    Twoje "źródła" to sprzedawcy.
    Zajrzyj do producenta (na którego się powołujesz) https://lanxess.com/en/Products-and-...EWATIT--S-1567

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Twoje "źródła" to sprzedawcy.
    Zajrzyj do producenta (na którego się powołujesz) https://lanxess.com/en/Products-and-...EWATIT--S-1567
    Erie to producent zmiękczaczy, których dane podaje.
    Autorem karty technicznej umieszczonej na stronie sprzedawcy jest producent.
    Podpis:
    LANXESS Deutschland GmbH
    Dr. Katrin Wieland""

    Skąd Ci się wzięli sprzedawcy?

    Również w karcie charakterystyki takiej informacji nie znajduję.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 12-02-2024 o 11:39

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony