dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie podłoga w domowej siłowni - jakie warstwy

    Dzień dobry!

    Mam prośbę o konsultację/pomysły.
    Adaptuję sobie pomieszczenie gospodarcze na domową siłownię. Do tej pory był to składzik (rowery, opony itp.). Ściany i dach - ocieplone.
    Pomieszczenie jest wolnostojące, na podłodze jedynie wylany gruby chudziak, zbrojony dołem i górą. Nic więcej. Zero ocieplenia.
    I główny problem - pomieszczenie jest bardzo niskie (205cm).
    Pytanie - co dać na ten chudziak, żeby odciąć wilgoć/chłód a nie podnosić za bardzo poziomu podłogi?
    Folia (odcięcie wilgoci) później 2-3 cm styroduru i na to 2cm maty SBR? Ma to sens?
    Doradźcie proszę.
    pozdr, Łukasz

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Jak będziesz delikatnie stawiał sztangi na tym pewnie kilka lat wytrzyma, jak cięzarami zaczniesz po tym miotac to styrodur długo nie wytrzyma. Kwestia kolejna to co zrobić by sie to nie rozjeżdzało na boki.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.
    Z tym delikatnym stawianiem sztangi może być różnie, jak to w życiu
    Masz może jakiś inny pomysł? Bo styropian plus wylewka to kilkanaście centymetrów i będzie już zupełnie nisko...
    Pianobeton?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie widzę tego. Nawet te 205 cm to drastycznie mało jak na siłownię, a jeszcze warstwa ocieplenia na podłodze. Przecież tam będzie można tylko wyciskać sztangę leżąc. No jeszcze martwy ciąg zrobisz. Nawet w pozycji siedzącej masz szanse przywalić talerzem w sufit. O ćwiczeniach na stojąco, podciąganiu na drążku, wielu ćwiczeniach hantlami, nie mówiąc o podnoszeniu sztangi w ogóle można zapomnieć.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiem, że cudów nie będzie. Jednak wyciskania na leżąco, siady i martwe ciągi da się ogarnąć. Do tego skos dodatni i ujemny, hantelki, gumy oporowe i dam radę. Ja też nie mam wzrostu koszykarza
    Dowiedziałem się, że istnieje styrodur klasy 700 (700 kPa). Typowy ma 300 kPa.
    Czy ten styrodur klasy 700 mógłby jakoś wyraźnie pomóc w trwałości i twardości podłogi?
    Na to 2 cm twardej gumy SBR i mieszczę się w 5cm.
    Tylko czy to ma sens i czy mogę mieć coś lepszego jako warstwy mojej podłogi?
    pozdr, Łukasz
    Ostatnio edytowane przez lukaszja ; 10-02-2024 o 13:12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony