dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie Kocioł zgazowujący drewno - schemat

    Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące kotła zgazowujacego drewno. Jak najlepiej zrobić instalację w kotłowni aby była najmniej problematyczna? Widziałem jedną kotłownię czasami kocioł nie dogrzeje bufora do maksymalnej temperatury a w nim wygaśnię to dochodzi do tego że wychładza się bufor chłodniejsza wodą z kotła. Inny problem gdy bufor się dogrzeje do zadanej temperatury pompa obiegowa wyłącza się zawór zwrotny zamyka grawitacyjny obieg i dochodzi do zagotowania wody w kotle. Fajne rozwiązanie widziałem polegające na możliwości ogrzewania domu bezpośrednio z kotła pomijając bufor. Nie wiem tylko czy to kwalifikuje się na czyste powietrze, ale od razu można nagrzac w domu. Jaki najlepszy schemat do takiego rodzaju kotła? Pzdr

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasznowak29 Zobacz post
    Widziałem jedną kotłownię czasami kocioł nie dogrzeje bufora do maksymalnej temperatury a w nim wygaśnię to dochodzi do tego że wychładza się bufor chłodniejsza wodą z kotła. Inny problem gdy bufor się dogrzeje do zadanej temperatury pompa obiegowa wyłącza się zawór zwrotny zamyka grawitacyjny obieg i dochodzi do zagotowania wody w kotle.
    Podstawą w takich przypadkach jest odpowiednie podłączeni oraz algorytm sterowania różnicowego.
    Fajne rozwiązanie widziałem polegające na możliwości ogrzewania domu bezpośrednio z kotła pomijając bufor.
    Pod warunkiem że nadmiar mocy trafi później do bufora a następnie do instalacji. I znowu kłania się prawidłowe podłączenie a co najważniejsze sterowanie.
    Nie wiem tylko czy to kwalifikuje się na czyste powietrze, ale od razu można nagrzac w domu
    Czyste Powietrze nie ingeruje w sposób podłączenia i sterowania.
    Regulamin forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony