dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jaro85

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jastrząb
    Kod pocztowy
    26-502
    Posty
    10

    Domyślnie Dom przy bukowej 49

    Cześć, niestety przez pewne problemy musiałem zrezygnować z budowy domu, naszczeście sprawy życiowe się wyprostowały i kupiliśmy z żoną działkę.
    Działka ma szerokość 28m. Wybraliśmy projekt jak który jest w miarę prosty i tani, takie było nasze założenie, tani dom=korzystanie z życia, z dala od kredytów .



    Zmiany jakie będą
    1) Dach czterospadowy pokryty blachą
    2) Zaprojektowanie wejscia na poddasze z kotłowni
    3) Wysokość pomieszczeń zmieniona na 265cm
    4) Dodanie kominka w salonie.

    Wejście, kuchnia , gabinet, kotlownia jest od południa, Salon, łazienka i jeden pokój od północy,i dwa pokoje od zachodu.
    Ktoś podpowie czy likwidować w nich po jednym oknie, czy zostawić tak jak jest?
    Toaleta bedzie pogłębiona kosztem łazienki, ale za to będzie dodany do niej prysznic.

    Widziałem ten dom na żywo nawet właścicielka nas zaprosiła do środka. Salon jest mały, ale dla nas wystarczający, ogólnie nam się podoba, ale może wy macie pomysł co by można było w nim poprawić ?, a na co ja nie wpadłem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro85 Zobacz post
    2) Zaprojektowanie wejscia na poddasze z kotłowni
    Wciągnięcie czegokolwiek długiego (np. desek) będzie trudne. Jak jest w holu, to przez drzwi tarasowe da się wnieść i w dużym salonie obrócić.

    Cytat Napisał Jaro85 Zobacz post
    Ktoś podpowie czy likwidować w nich po jednym oknie, czy zostawić tak jak jest?
    Nie da się obrócić, żeby salon był od południa? Pokój z oknami tylko na północ to słabe rozwiązanie. Oczywiście w tym narożnym nie robiłbym okna od północy, tylko jedno od zachodu. Podobnie w drugim narożnym. Jak salon będzie od południa na na 99% w całym domu wystarczy jedna klima do chłodzenia umieszczona właśnie tam.

    Cytat Napisał Jaro85 Zobacz post
    Toaleta bedzie pogłębiona kosztem łazienki, ale za to będzie dodany do niej prysznic.
    Łazienka i toaleta między sypialniami to słaby pomysł. Jeszcze nie da się za ścianą zrobić szaf, żeby to jakoś zniwelować, bo robi się za wąsko.

    Jeszcze gabinet bardzo mały.

    Cytat Napisał Jaro85 Zobacz post
    może wy macie pomysł co by można było w nim poprawić ?, a na co ja nie wpadłem.
    Czemu nie Arosa II?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jaro85

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jastrząb
    Kod pocztowy
    26-502
    Posty
    10

    Domyślnie

    Przy wyborze projektu sugerowałem się kosztami. Z tego co wiem stan SSZ udało się wybudować za 190tysiecy przy systemie zleconym, budowa była rozpoczęta w 2023r.

    "Wciągnięcie czegokolwiek długiego (np. desek) będzie trudne. Jak jest w holu, to przez drzwi tarasowe da się wnieść i w dużym salonie obróci."
    Muszę to opcje rozważyć, choć starałem się jej uniknąć ze względu wizualnego.

    "Nie da się obrócić, żeby salon był od południa? Pokój z oknami tylko na północ to słabe rozwiązanie. Oczywiście w tym narożnym nie robiłbym okna od północy, tylko jedno od zachodu. Podobnie w drugim narożnym. Jak salon będzie od południa na na 99% w całym domu wystarczy jedna klima do chłodzenia umieszczona właśnie tam."

    Niestety, nie da się tego zmienić. Pierwszy powód, że żona chce mieć kuchnie od drogi czyli południa, a druga sprawa ja nie chciałbym od drogi mieć salonu, by wszyscy co by nią szli, to by widzieli co się w domu dzieje. Tak jest u sąsiada i bardzo mi się nie podoba, muszą rolety zamykać. Co do okien, faktycznie nie ma sensu robić od północy. Pokój za salonem będzie sypialnią, scianki działowe zrobię z silikatu, może trochę będzie ciszej.

    "Jeszcze gabinet bardzo mały."
    Mały, ale na moje pierdoły wystarczy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Odwróciłabym projekt, aby salon z kuchnią był od zachodu. I zamiast dwóch okien na szczytowej elewacji dałabym jednego dużego fiksa na wysokości stołu. Będzie już po południu wpuszczał światło.

    Najlepiej byłoby zrobić łazienkę w miejscu gabinetu a gabinet łazienki (bo teraz łazienka sąsiaduje z dwoma sypialniami, a dźwięk spuszczanej wody będzie słyszalny) oraz odwrócić miejscami kotłownię i wiatrołap. W gabinecie od południa latem nie będzie się dobrze pracować a ostre słońce przeszkadza w pracy na komputerze. A tak mając gabinet od północy masz bufor między sypialnią dziecka a sypialnia rodziców.

    W sypialni od południa zlikwidowałabym okno w ścianie szczytowej. W sypialni od północy zostawiłabym okno od szczytu a zlikwidowała od północy. Chyba, ze chcesz dostawić dom maksymalnie do granicy, to zostawić okno od północy, ale zimą nigdy nie wpadnie tam światło dzienne, co nie jest zbyt dobre dla dziecka.

    Kuchnia latem będzie się nagrzewać.

    Osobiście tak bym zrobiła zmiany:
    - odwrócenie miejscami pomieszczeń jak pisałam wcześniej.
    - powiększenie wc, bo w obecnym nawet trudno się obrócić przy zamkniętych drzwiach czy się podetrzeć.
    - przesunięcie o ok. 30 cm ścianki salon-sypialnia aby wstawić szafę wzdłuż dłuższej ściany co zapewni więcej miejsca do przechowywania.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-02-2024 o 19:21

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jaro85

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jastrząb
    Kod pocztowy
    26-502
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki za propozycję, zmniejszenie salonu o około 30cm jest bardzo słuszną radą. Ogólnie myślałem że lepiej pokoje dać od strony zachodniej, że względu że wieczorem zawsze tego światła wpadnie, a salon od wschodu. Jeśli jednak twoje ustawienie jest lepsze, to przy nim zostanę. Wejście na strych dam z wiatrołapu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w salonie siedzisz głownie po południu, bo rano jesteś w pracy więc ranne słońce niewiele ci da. Cieszyć się będziesz nim tylko w weekendy.

    Sypialnia rodziców też nie wymaga bezpośredniego światła, bo korzysta się z niej głownie po zachodzie słońca.
    Największy problem to ten jeden pokój dziecka.

    Najlepiej byłoby ten dom postawić szczytem do drogi. Wówczas możesz mieć pomieszczenia wschód-zachód
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-02-2024 o 13:50

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jaro85

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jastrząb
    Kod pocztowy
    26-502
    Posty
    10

    Domyślnie

    Co do siedzenia w salonie to u nas będzie różnie, pracujemy w systemie dzien/noc z żoną więc z salonu będziemy korzystać o różnych porach Niestety obrócenie domu nie wchodzi w rachubę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony