dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nieszczelna piwnica

    Witam. Mam około 4cm wody na posadzce piwnicy.
    Dom podpiwniczony lata 60-70. Zauważyłem ubytek pod regałem lekka dziura i tamtędy woda napłynęła,zatkana ale poziom i tak się podwyzsza. Od 15 lat był spokój,w tej chwili jest wysoki poziom wód gruntowych. Mam studnie betonową z kręgów kopaną za pradziadka 5-6m,poziom lustra wody w niej to około 110, czyli mniej więcej jak poziom posadzki.
    Izolacja pionowa? Taka jak na tamte czasy czyli pewnie kiepska lub w ogóle. Pozioma? Podobno papa która po tylu latach już nie ma swoich właściwości+ wylewka stara już popękana,ale to są mikropęknięcia.
    Co zrobić w danej sytuacji teraz? Palnik od pieca mam na poziomie 18cm od posadzki jak go uchronić przed zalaniem? Wypompować wody podobno nie wolno.
    Co zrobić latem gdy wszystko opadnie? Pion? Drenaż? Może wykorzystać ta studnie jakoś i zrobić gdzieś dalej jeszcze jedna? Poziom? Zależy mi na niewielkich zmianach piwnica ma teraz 1,75cm nie chce diametralnie zmniejszać i chodzić po kolanach. 2xpapa coś da? Potem wylewka? Może jakieś inne pomysły?
    Czy wypompowanie wody ze studni na pole w odległości około 40m coś da? Obniży poziom czy wręcz przeciwnie? Pozdrawiam i liczę na małą poradę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Kto zabronił wypompowywać wodę z piwnicy?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Kto zabronił wypompowywać wodę z piwnicy?
    Podobno powoduje to wypłukiwanie piasku spod fundamentu,podobno jeśli wypompujesz zrobi się lej,gdzie wody zacznie przybywać jeszcze więcej,może to być niebezpieczne dla konstrukcji tak słyszałem

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Możliwe. Tak czy inaczej jest to raczej gruba akcja. Niestety nie pomogę w tak poważnym temacie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5

    Domyślnie

    Na szczęście… Przypuszczam, że zależy to od tego, gdzie mieszkasz i wieku twojego domu, a także od budowy fundamentów i drenażu. Tam, gdzie mieszkam, w starszych domach piwnice są mokre i nieszczelne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony