dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Przegląd instalacji elektrycznej z lat 70-tych

    Cześć.

    Mam mieszkanie w bloku z wielkiej płyty z lat 70-tych. Przewody elektryczne w ścianach są od początku te same zmiany zaszły w samej skrzynce w której jest teraz jeden bezpiecznik ( na początku były 3 ) i dodana została skrzynka z bezpiecznikami automatycznymi. W przedpokoju zostało dodane tez dodatkowe światło. W międzyczasie miałem jakieś problemy z tą instalacją z tego co pamiętam w niektórych gniazdkach w obu przewodach był +. Po naprawie przez elektryka do dnia dzisiejszego wszystko wydaje siebyć ok.

    Chciałbym jednak być pewny że można ta instalację elektryczna bezpiecznie użytkować. Czy np. w łazience gdzie w wannie mam tez prysznic w razie czego bezpiecznik zadziała albo czy czy nie popali komputerów, zastanawia mnie też czy mógłbym pod nia podpiąć kuchnie gazową z elektrycznym piekarnikiem.

    Instalacje w przyszłości przy większym remoncie będę zmieniał ale na razie chciałbym zrobić jej przegląd. Czy jest coś na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę ? Jaki powinien być rodzaj przeglądu. Jakie zaświadczenie powinienem dostać abym był pewny ze jest bezpieczna i mogę np. spokojne takie mieszkanie wynająć ? A może jakieś mało inwazyjne zmiany np. w samej skrzynce warto zrobić ?

    Dołączam zdjęcie bezpieczników przed mieszkaniem i skrzynkę w mieszkaniu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prad skrzynka 1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	468056   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prad skrzynka 2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	468057  
    Ostatnio edytowane przez mich83 ; 06-02-2024 o 14:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony