dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Montaż paneli winylowych na posadzce po skuciu płytek

    Dzień dobry!
    Mam korytarz o długości około 8 metrów, z czego na pierwszych dwóch metrach były płytki, a dalej panele laminowane. Skułem płytki i klej po nich. Posadzka wymaga jeszcze doprowadzenia jej do ładu, czyli dokładniejsze skucie nierówności + gdzieniegdzie skułem również wylewkę więc są dołki. W części gdzie były panele jest oryginalna wylewka i idealnie gładka.
    Na całości chcę teraz położyć panele winylowe. W Obi i Leroy Merlin usłyszałem że panele winylowe tylko na 1mm podkładzie i podłoże równe i gładkie jak stół. I sytuacja się skomplikowała. Proszę Was o porady:
    - czy te nierówności dalej skuwać, czy jednak zamiast kucia szlifować? Jeśli szlifować to jaką tarczą? Jest tego 4m2, więc chciałbym uniknąć kupna straszliwie drogiej tarczy
    - czym najprościej potem wyrównać dołki etc.? A może na tych 4m2 wylewka samopoziomująca, o ile jej grubość może wynosić 1-2mm.
    - jakiej grubości podkłady mogę stosować pod winyle? Jeśli wylałbym wylewkę na te pierwsze metry, to posadzka wyszłaby mi 2-3 mm wyżej niż na pozostałej części. Czy mogę zastosować dla wyrównania poziomów różnej wysokości podkłady na tych dwóch płaszczyznach?

    Z góry dziękuję za podpowiedzi!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	468096  

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał reperandt Zobacz post
    Dzień dobry!
    Mam korytarz ...Czy mogę zastosować dla wyrównania poziomów różnej wysokości podkłady na tych dwóch płaszczyznach?

    Z góry dziękuję za podpowiedzi!
    Witam, u siebie w korytarzu położyłem panele winylowe na płytki i po pół roku tak "osiadły" , że pod światło widać wklęsłość fug w płytkach ( układ płytek). W sklepach dobrze radzą, powierzchnia idealnie płaska. Nie wyrównuj poziomów za pomocą podkładów po jakimś czasie pojawi się "uskok".

  3. #3

    Domyślnie

    Wylej samopoziom.

  4. #4

    Domyślnie

    Wylewka samopoziomująca zazwyczaj wymaga w teorii min 2mm. Lepiej zrobić na ciut więcej. Przy 4 jest już ok.
    Załóż tarczę do szlifowania betonu i w godzinę ogarniesz ten korytarz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Wylewka samopoziomująca zazwyczaj wymaga w teorii min 2mm. Lepiej zrobić na ciut więcej. Przy 4 jest już ok.
    Załóż tarczę do szlifowania betonu i w godzinę ogarniesz ten korytarz
    Finalnie tak zrobiłem i faktycznie przyniosło oczekiwany efekt

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony