dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Betonowy zbiornik na deszczówkę

    Witam mam zagwozdkę. Pisałem do Starostwa o interpretacje PB odnośnie betonowego zbiornika na 10m3 wody z deszczówki z dachu choć też myślełem o wodzie z drenażu opaskowego bo nie mam gdzie jej odprowadzać. W Starostwie napisali że trzeba mieć pozwolenie na budowę zbiornika na deszczówkę bo ten zbiornik nie jest na liście budowli enumeratywnie wymienionych w ustawie PB jako wyłączonych z uzyskania pozwolenia (np zbiornik na nieczystości jest zwolniony). Jestem w trakcie budowy domu, pytanie czy występować o pozwolenie na budowę tego zbiornika czy też w jakiś sposób złożyć o aktualizację pozwolenia na budowę domu w zakresie budowy tego zbiornika- dodać ten zbiornik z projektem itp, czy ktoś to przerabiał?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak jesteś w trakcie budowy domu to nie możesz uzyskać pozwolenia na budowę zbiornika, bo na jednej działce może być tylko jedno aktywne pozwolenie na budowę. Zbiornik na deszczówkę nie zwiększa oddziaływania na sąsiednie działki, więc kwalifikuje się jako odstąpienie nieistotne. Ja to przerabiałem, mam to na długiej liście odstąpień nieistotnych. Budynek odebrany w 2022 roku bez problemów. Rysunek i kwalifikacja przez architekta oraz wpis w dzienniku budowy.
    Gdybyś nie budował, to należałoby zgłosić to w trybie zgłoszenia, a w razie sprzeciwu odwołać się do wojewody.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadza się, dodatkowo jako zmiany nieistotne są wszelkie instalacje i urządzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony