dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Ocieplnie stryszku nieuzytkowego

  1. #1

    Domyślnie Ocieplnie stryszku nieuzytkowego

    W tym roku planuje docieplić strych. Mam tam centralne wentylacyjną zatem chciałbym podnieść temperaturę - zwłaszcza w zimie do wskazań producenta +5. W tym roku dni są ciepłe ale były 3-4 dni kiedy dogrzewałem strych grzejnikiem olejowym aby centrala nie zamarzła.

    mam trzy pytania:

    1). Czy myślicie że 1 warstwa 12 cm wełny 035 Toprock Premium wystarczy aby przy naszych średnich temperaturach osiągnać pożądany efekt.
    2) Na dachu mam 2 warstwy papy i gont bitumiczny Katepal. Co mówi sztuka - czy przy pełnym deskowaniu wystarczy szczelina pod deskami czy musze zainwestować również w folię paraizolacyjna?
    3) Mam wentylację kalenicowa - w jaki sposób powinno sie kłaść tam wełnę aby nie zaburzyć drogi powietrza?

    Z góry dzięki

    Łukasz
    Ostatnio edytowane przez Lasuchel ; 11-02-2024 o 20:19
    Nie jestem budowlańcem ani instalatorem. Dziele się moją skromną wiedzą inwestora.
    Dom w Malinówkach 8g ze zmianami. 126 m2 użytkowej + 19m2 garaż ogrzewany + 6m2 kotłownia, okna 3 szybowe, parter podłoga 15 cm EPS, ocieplony 15 cm styropianem grafitowym, poddasze użytkowe podłoga 10 cm EPS + 25 piana pur na skosach i stropie, wszędzie ogrzewanie podłogowe, Piec gazowy Immergaz Victrix Exa 24 ERP, zbiornik 134l Kospel. Koza na drewno 8kw, Rekuperator Clear Vent HD3 (290 m3 projektowo).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony