dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemko99

    Zarejestrowany
    Feb 2024
    Kod pocztowy
    24-320
    Posty
    2

    Domyślnie Jakie wymiary konstrukcji na wiatę

    Witam mam w planach zbudować drewnianą wiatę o wymiarach 9m długości i 7m szerokości, bez żadnego podparcia w środku wiaty .Planuję zrobić to na 6 słupach nośnych, z lewej strony po długości 3 i z prawej 3. Następnie połączyć górę po szerokości poziomymi 7 metrowymi belkami tzn przód środek i tył. I na belki po długości dać królowie o długości 9m.
    Wymiary całej konstrukcji długość 9m. Szerokość 7m. Dach jednospadowy wysokość z przodu 4.5m. wysokość tyłu 3m. Spadek około 16.5% pokrycie blachodachówka. I teraz najważniejsze pytanie jakich wymiarów muszę zrobić słupy pionowe belki poprzeczne i krokwie żeby to miało ręce i nogi. Mam nadzieję że w miarę moich możliwości zrozumiale wszystko opisałem, z góry przepraszam za wszelkiego rodzaju błędy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Chyba będziesz musiał wydać kasę na projekt takiej wiaty.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemko99

    Zarejestrowany
    Feb 2024
    Kod pocztowy
    24-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeśli nikt nic nie podpowie to wymiary konstrukcji zrobię według własnych obliczeń tzn że będzie dużo grubsze i masywniejsze niż powinno, ale będę miał pewność że będzie to miało ręce i nogi. Jak murowałem kanał w tamtym roku to żeby wzmocnić "okienka", to przy okienkach wylałem około metra wysokości betonu wraz z zbrojeniem, a górę kanału zrobiłem coś w stylu wieńca łączonego z całą płytą. także myślę że z tym też sobie jakoś dam radę ������

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Jak policzysz to daj znać co wyszło.
    Zamieść też jakieś rysunki.
    Coś się doradzi.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony