dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek8819

    Zarejestrowany
    Apr 2023
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    34

    Domyślnie Podłączenie sterowania roletami

    Witam.
    Jestem na etapie instalacji elektrycznej. Będę miał w domu 10 rolet zewnętrznych. Do każdej rolety na zewnątrz mam doprowadzone zasilanie kablem 3x1,5. Wpadł mi do głowy pomysł, żeby sterować dodatkowo roletami z wewnątrz z włącznika dzwonkowego + kiedyś w przyszłości sterownik wifi. Reasumując plan jest taki, aby do rolet był dedykowany pilot (po to mam stałe doprowadzone stałe zasilanie), do tego przy każdej rolecie manualny włącznik dzwonkowy i sterownik wifi w przyszłość.

    Pytanie jest takie, muszę jakoś zasilić włącznik dzwonkowy i sterownik. Mogę wejść do domu do puszki przy oknie kablem 5x1,5 z zewnętrznej rolety i podłączyć sterownik i włącznik dzwonkowy ? 3 żyły z w/w kabla to neutral, uziom i faza, dwie to sterowanie manualne silnikiem ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek8819 Zobacz post
    Witam.
    Jestem na etapie instalacji elektrycznej. Będę miał w domu 10 rolet zewnętrznych. Do każdej rolety na zewnątrz mam doprowadzone zasilanie kablem 3x1,5. Wpadł mi do głowy pomysł, żeby sterować dodatkowo roletami z wewnątrz z włącznika dzwonkowego + kiedyś w przyszłości sterownik wifi. Reasumując plan jest taki, aby do rolet był dedykowany pilot (po to mam stałe doprowadzone stałe zasilanie), do tego przy każdej rolecie manualny włącznik dzwonkowy i sterownik wifi w przyszłość.

    Pytanie jest takie, muszę jakoś zasilić włącznik dzwonkowy i sterownik. Mogę wejść do domu do puszki przy oknie kablem 5x1,5 z zewnętrznej rolety i podłączyć sterownik i włącznik dzwonkowy ? 3 żyły z w/w kabla to neutral, uziom i faza, dwie to sterowanie manualne silnikiem ?
    Zasilanie trzeba było doprowadzić w miejsce puszki na sterowanie rolety a nie na zewnątrz.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek8819

    Zarejestrowany
    Apr 2023
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    34

    Domyślnie

    A jak wtedy zasilę rolety stałym 230v zeby działała z pilota ? Sterowanie ma 3 torowe, dlatego zasilanie jest na zewnątrz. Teraz wciągnę do puszki kabel 5x1,5 i wszystko uda się podłączyć.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jaki to model rolety? Dopóki nie będzie wiadomo co to za roleta to możemy sobie gdybać a po złym podłączeni uwalić roletę, Rolety tego samego producenta potrafią być sterowane zupełnie odmiennie np. rolety starcus seria STE pięć żył sterowane fazą przez wyłącznik do rolet, seria ER pięć żył sterowanie impulsem. Jak kupiłeś roletę sterowaną tylko z pilota a takie też są, to te 3 żyły to raczej zasilanie a nie sterowanie.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 15-02-2024 o 15:41
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony