Cytat Napisał Gik Zobacz post
50 Watogodzin. 50W na godzinę... to nie jest 2W. średnia mnóż razy 24h
50 watogodzin to nie jest 50W na godzinę, tylko 50W przez godzinę (albo 100W przez pół godzin czy 200W przez piętnaście minut).

Cytat Napisał Gik Zobacz post
I co? Rzeczywiście jest 0? Promieniowanie zasila listwę i urządzenia w stanie czuwania czy jednak błąd pomiarowy jest?
To znaczy, że jest mniej, niż 0,5W - bo tak zaokrągla miernik. Czyli ilość pomijalna.

Cytat Napisał Gik Zobacz post
podawałem zużycie na godzinę. Wh. Mogłem doprecyzować Przepraszam, każdy ma swoje przyzwyczajenia.
Kompletny bezsens. Wh/h = W.
Jak przejechałeś 50km to piszesz, że jechałeś 50km/h?

Cytat Napisał Gik Zobacz post
Zużywam więcej, mam dość dokładnie opomiarowane, czujniki temp w wielu miejscach. Często idzie 90%. wody. A nawet brakuje i mój prysznic leci z temp 35stopni.
Bram cyrkulacji i problemu mieszania.
Miesza sam wpływ wody do zasobnika i przewodzenie (sprawdź lambdę wody). Jak masz cały zasobnik 300l wody o temperaturze 35* to masz te 300l ogrzane o jakieś 25* co odpowiada ogrzaniu 150l o 50* czyli byłoby wtedy 60*. To nie ilość ciepłą tu jest problemem, a brak warstwowości.
A skoro masz opomiarowane, to ile m3 CWU miesięcznie zużywasz?

Cytat Napisał Gik Zobacz post
Oj więcej wydaje mi się. Nie sprawdzałem.
Ja sprawdzałem. Program "domyślny" ECO u mnie to 0,9kWh.
Średnia z dłuższego czasu (kilka razy intensywny, reszta eco) to 0,56kWh/dzień przy czterech osobach.

Cytat Napisał Gik Zobacz post
22-23stopnie.
Tyle utrzymujesz, jak na zewnątrz jest +30 i więcej? To niezdrowo fundować sobie takie różnice temperatur.

Cytat Napisał Gik Zobacz post
Temp cały rok. Łazienki 24+ Chciał bym mieć lepszą dywersyfikację temperatur dla sypialni mniejszą. Ale.. nie da się.
Czemu się nie da? Pisałeś, że masz multisplity.

Cytat Napisał Gik Zobacz post
1600m2 Trwanika. 2kWh tygodniowo?
Przy 1600 pewnie więcej wyjdzie. Jakim robotem tyle ogarniasz?

Cytat Napisał Gik Zobacz post
Mój leci 2,7kWh i zajmuje to 3-3,5h
2,6kWh / 3h = 867W... Tak słabiutką grzałkę masz?

Cytat Napisał Gik Zobacz post
@ Kaizen... a najlepsze jest to, że właściwie mam to gdzieś. Bo mam PV i sobie ono produkuje cały ten prąd.
Nie muszę. Ale mogę liczyć i podejmować racjonalne decyzje. Dlatego liczę. Różne rzeczy. Masz PV chociaż nie wiesz, czy się opłaca? Przecież właśnie o tym podjąłeś dyskusję, żeby wykazać, że się opłaca na zasadach rynkowych instalacja i rozliczanie.

Cytat Napisał Gik Zobacz post
Podłączam co chce i działa. Nie obchodzi mnie ile to zjada.
A powinno. Przecież znaczną część dokupujesz.

Cytat Napisał Gik Zobacz post
A co mi się zepsuje?
A kto to jest w stanie przewidzieć? Falownik? Dach zacznie przeciekać? Napięcie w sieci się zepsuje? Przepisy się zepsują? Trąba powietrzna się przytrafi? Ryzyk jest sporo.