dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie wieje z komina wentylacyjnego...a było dobrze

    Dzień dobry
    krótka historia... mam obok siebie 2 kominy wentylacyjne i komin z kominka..w jednym wypuszczona rura z pieca gazowego, drugi na przestrzał wentyluje powietrze z tej kotłowni.
    Do tej pory wszystko było w porządku. Od pewnego czasu zauważyłem zacieki w kominie, coraz wieksze.., przy wejsciu z rury z pieca gazowego do komina...
    Dodatkowo, na strychu ciekło z komina przy betonowej opasce..

    Zawołłaem kominiarza...i razem stwerdziliśmy, że komin wentylacyjny u góry komina ma boczny otwór i otwór też z góry... okazało się też, że przy rurze wychodzącej u góry komina są nieszczelności i być może ta woda wlatuje tutaj i gromadzi sie przy na dole ..przy piecu.
    Ale razem się dziwiliśmy, że komin wentylacyjny grawitacyjny ma 2 otwory..boczny i górny... więc pomysł, żeby górny zasłonić, by nie leciał deszcz i śnieg.

    filmik z wieczornych oględzin komina...
    https://drive.google.com/file/d/1Ckr...9UMqQu94Y/view

    Kominiarz kupił daszek wentylacyjny i go osadził w tym otworze...
    https://wentec.pl/images/grubasek/20...494%5D_568.jpg

    Dodatkowo uszczelnił wylot rury gazowej...

    odetchnąłem..no bo po co woda ma mi lecieć do komina

    AAAle dzisiaj..trochę na dworze mocniej wieje (z tego kierunku, gdzie jest boczny wylot grawitacji) i cały czas mocno mi wwiewa powietrze przez kratke wentylacyjną..
    A praktycznie od kilkunastu lat nic takiego nie miało miejsca... i zgłupiałem....może ta dziura górna w kominie musi być?

    Po co w takim razie boczny otwór??

    I przecież cały śnieg..deszcz..daje w ten otwór spada na dół...i gdzies ta wilgoć rozchodzi sie po dołu domu(komin mam mniej wiecej w środku domu....

    Prosze o poradę..
    Ostatnio edytowane przez webby ; 17-02-2024 o 19:03

  2. #2

    Domyślnie

    To słuszna uwaga, zależy mi przede wszystkim na bezpieczeństwie na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia. Myślę, że ustawię dmuchawę na timer, ponieważ i tak mam zamiar używać jej tylko wtedy, gdy będę na dole Speed Test https://vidmate.bid/ .
    Ostatnio edytowane przez nikolas2 ; 08-04-2024 o 14:35

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał webby Zobacz post
    AAAle dzisiaj..trochę na dworze mocniej wieje (z tego kierunku, gdzie jest boczny wylot grawitacji) i cały czas mocno mi wwiewa powietrze przez kratke wentylacyjną..
    A praktycznie od kilkunastu lat nic takiego nie miało miejsca... i zgłupiałem....może ta dziura górna w kominie musi być?

    Po co w takim razie boczny otwór??

    I przecież cały śnieg..deszcz..daje w ten otwór spada na dół...i gdzies ta wilgoć rozchodzi sie po dołu domu(komin mam mniej wiecej w środku domu....

    Prosze o poradę..
    Otwory powinny być dwa, ale oba z boków komina - naprzeciwko siebie "na przestrzał". Wtedy z góry nie leje i nie sypie, a wiatr nie wtłacza powietrza kominem do domu, tylko sobie swobodnie przelatuje. Komin z tyko jednym - bocznym otworem działa jak nawiewnik na statku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony