dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Warunki zabudowy a podział działki - zmiany w warunkach zabudowy - porada przed zakup

    Witam,
    Szukam porady na temat warunków zabudowy na działce jaką zamierzam kupić.

    Link do katalogu z dokumentami: Zdjęcia Google

    Kiedyś działka 1122/9 była w całości i miała około ~18a wielkości.
    Zostały dane na nią warunki zabudowy – z dnia 15.02.2023 – załącznik.


    Właściciel miał w planie budować na niej dom – zmienił jednak plany i zdecydował się podzielić działki tworząc:
    1122/12 ok 8a i 1122/13 około 10a – załącznik z podziału gruntów oraz decyzji w załączeniu.
    Decyzja z dnia 16.06.2023.


    W tej chwili jestem zainteresowany w tej chwili działką 1122/13 – 10a.
    Wiem, że druga działka także zostanie wkrótce sprzedana.


    Chciałem przenieść WZ na siebie – w urzędzie jednak poradzono mi że względu na to, że chciałbym wybudować dom parterowy będę potrzebował nieco większej powierzchni zabudowy niż wskazane zostało to w warunkach zabudowy.


    W warunkach zabudowy wskazano, że powierzchnia zabudowy nie może być większa niż 15%.
    Co z 10a daje około 150m2 – natomiast na wymarzony dom potrzebuję 230m2.
    Jestem na etapie zebrania podpisów od sąsiadów i wypełnieniu wniosku do urzędu.

    Ale w związku z tym mam kilka wątpliwości, które mnie martwią.
    1. Jeżeli warunki zabudowy zostały wydane na działkę 1122/9 (przed podziałem 18a) to są tak samo ważne na dwóch podzielonych działkach 1122/12 – 8a oraz 1122/13 -10a?
    2. Czy osoba, która zakupiła drugą mniejszą działkę może przenieść na siebie warunki zabudowy jeżeli ubiegnie mnie w urzędzie z tą decyzją?
    3. Czy podczas występowania o zmianę WZ powinienem poprosić o wydanie decyzji dotyczącej tylko mojej działki – 1122/13 – czy decyzja nawet jeżeli będzie zmieniona będzie ważna na dwie działki – bo była wydane na 1122/9 a teraz to dwie działki.
    4. Czy jest ryzyko, że nie będę mógł wybudować tam jakiegokolwiek domu?
    5. Jak najlepiej uargumentować wniosek o zmianę WZ powierzchni z 15 do 23% - de facto chciałbym tylko dom parterowy a nie dom z poddaszem użytkowym.
    Ostatnio edytowane przez grzeniek ; 17-02-2024 o 17:27

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. nie - bo zmienia się chociażby pow. biologicznie czynna
    Więc nowe działki to nowe WZ

    4. pytanie jak wygląda zabudowa okoliczna? Sa takie małe działki z domami? WZ zawsze nawiązuje do zabudowy w okolicy

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli będę musiał wystąpić o nowe warunki zabudowy to robić to już jako właściciel działki?
    Czy przepisać je najpierw na siebie?
    Czy jest ryzyko, że nie zostaną wydane ponownie?
    Na części działki jest to grunt klasy RIIIa.
    Link do Geo portalu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20240217_212027_com.android.chrome_edit_284090841266024.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	468193
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20240217_211706.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	468194

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniek Zobacz post
    Jeżeli będę musiał wystąpić o nowe warunki zabudowy to robić to już jako właściciel działki?
    Czy przepisać je najpierw na siebie?
    Czy jest ryzyko, że nie zostaną wydane ponownie?
    przecież nie znam lokalnych uwarunkowań. jęsli w twojej okolicy buduje się domy na wielkich działkach a ty kupisz małą, to tak, możesz nie dostać WZ, bo warunki ustalone przez gminę będą odbiegać.
    Pytałeś w gminie jak wygląda wydawanie WZ dla tej okolicy? Czy działka ma gdzieś w sąsiedztwie dom parterowy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony