dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Folia w płynie na chudziak przed styro i wylewka

    Witam szukam dobrego rozwiązania pod względem skuteczności i ceny. Chciałbym dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię płyty fundamentowej przed wilgocią od spodu- mam wysoki poziom wód gruntowych. Doradzono mi tu różne materiały jedno/dwuskładnikowe uszczelniające elastyczne typu masy kmb czy ceresit cr 166. Wiadomo że dobre to i trochę kosztuje ale przy 100 m2 to uderza w kieszeń. Co sądzicie o folii w płynie np Knauf Hydroflex- elastyczna, jednoskładnikowa, nie wymaga gruntowania, łatwa w nakładaniu, mostkuje drobne rysy, zużycie 0,4 kg /m2. Na to dodatkowo położyłbym grubą folię a potem wiadomo styro w 2 warstwach, ogrzewanie i wylewka. Czy sprawdzi się to.

  2. #2

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ...dzieki za polecenie ale cena tych produktów jest 2-3 większa od innych markowych, sprawdzonych na rynku dwuskładnikowych elastycznych mas.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    A nie lepiej po bożemu dać pape termozgrzewalną? Hydroflex to łazienkowa hydroizolacja i pełni inne funkcje. Jako emulsja wodna ma na bank bardzo niski opór dyfuzyjny w stosunku do pary wodnej i wilgoć będzie przechodziła może nie w postaci wody ale pary i też w sporych ilościach.. Nie ma sensu wymyślać własnych rozwiązań jak są technologie sprawdzone i pewne. Można też zapytać kierbuda.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekdomus Zobacz post
    A nie lepiej po bożemu dać pape termozgrzewalną? Hydroflex to łazienkowa hydroizolacja i pełni inne funkcje. Jako emulsja wodna ma na bank bardzo niski opór dyfuzyjny w stosunku do pary wodnej i wilgoć będzie przechodziła może nie w postaci wody ale pary i też w sporych ilościach.. Nie ma sensu wymyślać własnych rozwiązań jak są technologie sprawdzone i pewne. Można też zapytać kierbuda.
    Dzięki za wytłumaczenie, właśnie nigdzie konkretnie nie pisze o tych właściwościach folii. Papę termozgrzewalną nie chcę dawać bo to dużo zabawy i nie mam wprawy a czas goni a temperatury muszą być pow. 5st. A co myślisz o membranie samoprzylepnej Knauf Katja Sprint, wyszłoby 2 rolki 1500 zł, cena podobna jak dobra papa termozgrzewalna a nawet taniej.

  6. #6

    Domyślnie

    "Czas goni" to generalnie najgorszy argument przy wszystkich pracach budowlanych.
    Jak masz wysoki poziom wód gruntowych to puki co najlepszym rozwiązaniem jest średnia lub ciężka izolacja - czyli albo chemia bitumiczna albo papa.

    Czy to będzie papa, czy system izohan wm czy inne markowe - jedno licho.

    Osobiście mam słabe doświadczenia z izohanem, moim zdaniem silka czy mapei są ciut lepsze, ale wiem, że w tym temacie zdania są podzielone...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Nie znam tego produktu ale bitumiczna membrana samoprzylepna ewentualnie folia samoprzylepna to niezłe rozwiązania. W produktach które ja znam trzeba zastosować grunt (najlepiej wodny jeżeli jest w zamkniętych pomieszczeniach). Warto sprawdzić kartę techniczną
    Beton powinien być w miarę suchy. Czasami takie membrany spadają ze ścian ale nie z podłogi
    Czy masz już dach, bo nieraz na słońcu taka membrana może mieć bąble? Jak nie to przykryć czymś białym.
    Myślę że to będzie czystsza robota niż masy KMB.
    Jeszcze jedno pytanie: rozumiem że poziom chudziaka jest powyżej poziomu gruntu?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekdomus Zobacz post
    Nie znam tego produktu ale bitumiczna membrana samoprzylepna ewentualnie folia samoprzylepna to niezłe rozwiązania. W produktach które ja znam trzeba zastosować grunt (najlepiej wodny jeżeli jest w zamkniętych pomieszczeniach). Warto sprawdzić kartę techniczną
    Beton powinien być w miarę suchy. Czasami takie membrany spadają ze ścian ale nie z podłogi
    Czy masz już dach, bo nieraz na słońcu taka membrana może mieć bąble? Jak nie to przykryć czymś białym.
    Myślę że to będzie czystsza robota niż masy KMB.
    Jeszcze jedno pytanie: rozumiem że poziom chudziaka jest powyżej poziomu gruntu?
    Dom ssz, płyta fundamentowa, ta membrana to na parter przed wylewkami.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja swojego chudziaka pomalowałem takim czymś https://allegro.pl/oferta/emulbit-ek...hoCUGgQAvD_BwE

    Najpierw zagruntowałem z domieszką wody a później druga warstwa grubo „szczotką”. Też nie chciałem żadnych folii a tym bardziej papy. Prócz chudziaka zaciągnąłem jeszcze na pierwszą warstwę pustaków.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    cyt: Ja swojego chudziaka pomalowałem takim czymś https://allegro.pl/oferta/emulbit-ek...hoCUGgQAvD_BwE
    Moim zdaniem bez sensu. Dysperbity mają wysoką paroprzepuszczalność.. Z wodnych produktów tylko grubowarstwowe masy KMB dają dobry opór dyfuzyjny.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomot79 Zobacz post
    Witam szukam dobrego rozwiązania pod względem skuteczności i ceny. Chciałbym dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię płyty fundamentowej przed wilgocią od spodu- mam wysoki poziom wód gruntowych. Doradzono mi tu różne materiały jedno/dwuskładnikowe uszczelniające elastyczne typu masy kmb czy ceresit cr 166. Wiadomo że dobre to i trochę kosztuje ale przy 100 m2 to uderza w kieszeń. Co sądzicie o folii w płynie np Knauf Hydroflex- elastyczna, jednoskładnikowa, nie wymaga gruntowania, łatwa w nakładaniu, mostkuje drobne rysy, zużycie 0,4 kg /m2. Na to dodatkowo położyłbym grubą folię a potem wiadomo styro w 2 warstwach, ogrzewanie i wylewka. Czy sprawdzi się to.
    Napisz; jak sobie wyobrażasz działanie "zabezpieczenia" o które pytasz?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Napisz; jak sobie wyobrażasz działanie "zabezpieczenia" o które pytasz?
    Chodzi mi po prostu o dodatkowe zabezpieczenie przeciwwilogociowe/wodne płyty fundamentowej. Po długich deszczach pojawiła mi się w rogu kuchni na płycie plama z wilgoci. Okazało się że z tamtej strony zacina zawsze deszcz, stąd prawdopodobnie wilgoć poprzez bloczek i pierwszą warstwę wyrównującą pod nim i nad izolacją poziomą poszła na posadzkę. Oczywiście będzie ocieplenie poprzedzone zabezpieczeniem kmb 1 bloczka od zewnątrz i to rozwiąże problem. Niemniej profilaktycznie chciałbym zabezpieczyć się od wewnątrz na całej posadzce i 1 bloczek bo nigdy nic nie wiadomo a teren dopoki nie zrobią rowu melioracyjnego jest ciut pochyły względem.innych działek i przy dłuższych opadach wody.gruntowe podchodzą na 0,5 (płyta jest 20 cm ponizej gruntu i 10 cm powyżej. Może trochę panikuję ale wolę ten.etap właściwie zabezpieczyć. No chyba że się mylę i płyta 30 cm poradzi sobie jeśli będzie skrajnie mokro i woda podejdzie wyżej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony