dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Proszę o opinię - kupiłem drogi dom i jestem załamany

    Dzień dobry

    Piszę do Państwa o pomoc... jestem załamany.

    Kupilem w styczniu dom, który był brudny i przez to wszystkiego nie wypatrzyłem - ok widziałem zapadniętą gdzieniegdzie kostkę wokół domu lub pękające tynki - nie są to jednak wielkie pęknięcia.

    Wraz z wprowadzką zauważam coraz więcej i jestem załamany - w między czasie urodził mi się syn na którego z żoną tak długo czekaliśmy a ja nawet nie potrafię się cieszyć.

    Dobra teraz do rzeczy.

    Dom z początku 2000 roku, parterowy - część mieszkalna około 35cm ponad gruntem.


    Ława fundamentowa + fundamenty z cegły 25 cm szerokość - 2 wzdłuż oraz jedna wszerz. Powyżej ścianyz pustaka ceramicznego U220 - 25cm. Ocieplony wełną mineralną 14 cm.
    Posadzka mieszkania - zagęszczony suchy piasek 10 cm,
    beton B 7,5 gr. 10 cm
    Zatarcie beton warstwa wyrównawcza
    folia hydroizloacyjna 2 x na zakladce
    Ocieplenie - styropian M30 grubość 10 cm
    szlichta betonowa grubość 4 cm zdylatowana




    Pierwszy dość istotny i chyba najistotniejszy problem który mnie nurtuje od dłuższego czasu to zauważyłem między płytkami na ścianie a podłodze szparę która wynosi do 1 cm. To jest praktycznie w całym domu - dodatkowo w łazience głownie przy scianach zewnętrzynych przy uderzeniu pięta czuje pusty odgłos, tak samo w innych miejsach lub rogach pokoju. Bardzo mnie to niepokoi - tak bardzo że aż boje się chodzić


    Drugi problem to pęknięcia na ociepleniu fundamentów - dośyć małe lecz występują

    Trzeci problem to pęknięcia na scianie pod sufitem - tynk cementowo wapienny wydaje się być bardziej sypki od reszty((rozbiłem tynk sciana jest cała)) (także na tej wysokości niektóre płytki są odparzone) oraz delikatne pęknięcia (mniej niż 1 mm) na tych tynkach lecz już w różnych miejsach.

    Czwartym problemem są odgłosy ze strychu , czasami raz na jakiś czas coś tam strzeli w nocy - nie są to rynny bo one są metalowe. tutaj boję się że fundamenty siadają delikatnie i krokwie wydają takie dzwięki

    Załączę kilka zdjęc i proszę was o pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-02-21 o 18.30.13_1b21f06a.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	468267Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-02-21 o 18.30.16_d46eabea.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	468268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-02-21 o 18.30.16_d46eabea.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	468268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-02-21 o 18.30.16_d46eabea.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	468268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-02-21 o 18.30.16_d46eabea.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	468268

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-02-21 o 18.30.14_9cde5073.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	468269

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-02-10 o 21.33.32_8cb5706d.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	107,7 KB
ID:	468270

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kupiłeś dom bez oględzin jakiegoś fachowca budowlańca?

    Fundamenty mogą siadać, jak słabo zagęszczono grunt lub zmieniły się gwałtownie warunki wodne (np. zaczęło podmywać).

    Szukaj inspektora nadzoru, jakiegoś kierubda do oględzin. Niech zrobi ekspertyzę od czego zacząć naprawy.

  3. #3

    Domyślnie

    Oglądał kolega który twierdzi że robi odbiory... mowił żeby pęknięciami na tynku się nie martwić , ale reszty nie wypatrzył...

    Myślę ze w tej chwili obejrzałbym mieszkania dużo lepiej niż on...

    Mądry polak po szkodzie...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    ad 1. Podłoga jest na gruncie?
    ad.4. Dźwięki pewnie wydaje pracująca więźba dachu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Tak na gruncie.

    4. Byc moze , na dachu jest dachowka

  6. #6

    Domyślnie

    W zasadzie tylko problem nr 1 jest problemem. Jeśli jest to podłoga na gruncie i słabo zagęszczone podłoże to trzeba poszukać kogoś od iniekcji geopolimerowej.
    Siada piasek pod posadzką i posadzka opada. Trzeba wstrzyknąć chemię - piankę która uzupełnia puste przestrzenie. Kosztuje taka przyjemność kilkanaście tysięcy zł
    Gorzej jak piasek jest wypłukiwany bo dom na mokradłach.

    2 i 3 to problemy estetyczne, do zrobienia samemu
    Pękanie ścian pod sufitem może też wynikać z problemu 1

    4 - więźba śpiewa. Dokręć kotwy murłaty, zobacz czy śruby i wkręty się nie poluzowały jak dach wysechł.

  7. #7

    Domyślnie

    1.Dom jest na glinie oraz margielu. Wiem o tej chemii, jednak w tym wypadku zastanawiam sie czy nie lepiej zerwac parkiet oraz plytki wyczyscic to ubic od nowa i wylac posadzki i zamontowac podlogowke.

    Raczej nie na mokradłach bo jest kilka domów w okolicy nawet z piwnicami , a okolica ogólnie jest umiejscowiona na jakotakim wzniesieniu

    DODAM jeszcze że Pani mówiła że dom był szybko budowany czerwiec 2000 funamenty, marzec 2001 sciany z chudziakiem oraz dach, grudzien 2001 święta w domu

    2,3 - rozumiem, jednak na dziś przy odkopaniu kostki przy łączeniu domu z tarasem zauważyłem to : ( na zdjęciach)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4d837ff8-4523-4860-b837-26c8b78799c8.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	468274Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cefa76d9-7fc2-42eb-9ebd-7a271e48aa66.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	468275

    4. Wlasnie tam jest wiekszosc na gwozdziach, nie zauwazylem czy cos moge dokrecic , bo widzialem juz tutaj na forum ze byly takie zalecenia (duzo przejrzalem watkow zanim sam odwazylem sie napisac ) . Dodatkowo nie które krokwie były zawilgocone, coś przez komin cieknie oraz na dachu membrana puszczała wode przy sniegu - być może za dużo mchu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-02-21 o 21.52.34_7a0c66dc.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	468276Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-02-21 o 21.52.43_244460ea.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	468277
    Ostatnio edytowane przez Chrislajner ; 21-02-2024 o 21:08

  8. #8

    Domyślnie

    Kontakt z inspektorem budowlanym: Skontaktuj się z doświadczonym inspektorem budowlanym, który może dokładnie ocenić stan techniczny Twojego domu. Inspektor będzie mógł zidentyfikować wszelkie istotne problemy budowlane oraz zasugerować odpowiednie działania naprawcze.
    That’s not my Neighbor
    Konsultacja z geotechnikiem: Biorąc pod uwagę, że masz obawy dotyczące fundamentów i szumu ze strychu, warto skonsultować się z geotechnikiem. Specjalista ten może zbadać grunt wokół domu oraz ocenić stabilność fundamentów i ewentualne zagrożenia związane z osiadaniem gruntu.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    budowa w półtora roku to nie jest jakoś dziwnie szybko.
    Natomiast była to budowa byle jaka, nie dopilnowana przez kierbuda. U mnie kierbud zażądał badań zagęszczenia podbudowy pod płytę fundamentową

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ........U mnie kierbud zażądał badań zagęszczenia podbudowy pod płytę fundamentową
    To dobra praktyka. Może nauczony doświadczeniem. Wymaga bo warto poświęcić drobną sumę nie swoich pieniędzy aby klienci po roku lub dwóch nie stali w kolejce z pretensjami.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    U mnie kierbud zażądał badań zagęszczenia podbudowy pod płytę fundamentową
    No szkoda, że ja nie miałem takiego kierbuda.
    Ja sam musiałem od siebie ich zażądać, bo on twierdził, że to niepotrzebne.
    Tym bardziej, że u mnie piwnica.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    No szkoda, że ja nie miałem takiego kierbuda.
    Ja sam musiałem od siebie ich zażądać, bo on twierdził, że to niepotrzebne.
    Tym bardziej, że u mnie piwnica.
    Z białej listy polecanych na FM

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuje Panowie za odpowiedz!

    Obecnie czekam na wizytę konstruktora - rzeczoznawce, mam nadzieje ze nastąpi to nie długo. Bo powiem wam znalezć kogos nie jest łatwo mimo że to pod Lublinem.

    Co do Geotechnika zobaczymy co powie rzeczoznawca.

    Z ciekawosci biorać najbardziej czarny scenariusz tej podłogi to ile może kosztować naprawa ?
    150 m 2 - jeśli opadłby piasek pod spodem to do zerwania jest podłoga, wylewka i chudziak, więc odbudowując to jaki mogłby być koszt? do stanu wyjsciowego wrzucając do tego podłogówke?


    I czy można to zrobić nie uszkadzając konstrukcji scian działowych?


    Drugie pytanie to jak powinno być zakończone ocieplenie scian z wełny ? na strychu dostając się do sciany wygląda to tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2024-03-10 o 21.46.01_6ea72d07.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	468406

    Pytam bo uważam że ciepło ucieka zbyt szybko z domu - dodatkowo zauważyłem zacieki na scianach - mysłałem że to stare , lecz myślę że odkryłem nowe i tak wpadłem na pomysł że to może ze zbyt dużej wilgotnosci ? bo wczoraj w 2 pokojach gdzie jest najchłodniej oraz przykreciłem troche grzanie - do 17 stopni to jak włączyłem nawiew z kominka okna były zaparowane. Troche się zszokowałem bo tam raczej okna nie są do końca szczelne więc z wentylacja nie powinno być problemu.



    BTW Zazdro z tym ogarnietym kierownikiem budowy, niestety mój nie jest już w rejestrze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony