dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamil97

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Zawoja
    Kod pocztowy
    34-222
    Posty
    3

    Domyślnie Przebudowa domu z lat 70 opłacalność.

    Witam, chciałbym was zapytać o mniej więcej opłacalność remontu takiego domu. Jest to dom zbudowany w latach 70.

    Jest podpiwniczony aktualnie piwnica pusta przenieśliśmy kotłownie do gospodarczego obok domu. Piwnica mokra, fundament beton, kamienie, dość niska około 160 cm wysokości wejście od zewnątrz.

    Parter około 60 m2 plus dobudówka około 10m2 z pustaka żużlobetonowego. Nieocieplone z zewnątrz obite sidingiem. Okna 2 szybowe zmieniane około 6 lat temu, dodatkowo wtedy były robione od nowa podłogi na parterze natomiast nikt nie zrobił warstwy ocieplenie od piwnicy jedynie zwykła posadzka.

    Strop drewniany trzcina deski.

    Góra natomiast jest zrobiona po łębkach czyli same deski około 2.5 cm grubości na to jest zwykła blacha i również obite siding. Góra również około 60m2 w tym ma osobne wejście od zewnątrz. Brak ocieplenia, ściany dzialowe karton gips, podłoga deski.

    Jest jeszcze strych nie duży bo skosy natomiast z 2 pokoje by tam wyszły wymiarowo około 15m2 każdy, brak schodów na strych. Strop nad górą oraz dach nie ocieplone. Belki oraz krokwie w dobrym stanie, blacha na dachu wymieniana około 15 lat temu nie przecieka.

    Do domu "doczepione" jest nie wielkie pomieszczenie gospodarcze które ma około 30m2 murowane, dach przecieka.

    Ogrzewanie centralne robione jakieś 3 lata temu z dofinansowania ekogroszek, byla wymieniana cała instalacja ogrzewania plus nowe kaloryfery.

    Rozumiem że ciężko tak z samego opisu mniej więcej dać znać czy jest ogólnie sobie głowę tym zawracać ale każda wskazówka będzie dla mnie cenna.

    Domyślam się że pracy było by sporo jak i koszty nie małe,

    Czy ktoś mógłby to ocenić swoim okiem oraz doświadczeniem?

    Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ta mokra piwnica nie powoduje zaciągania wilgoci na ściany?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamil97

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Zawoja
    Kod pocztowy
    34-222
    Posty
    3

    Domyślnie

    Delikatnie tak natomiast brak grzyba.
    Góra natomiast tam gdzię są jedynie deski to tam już przy około 0 stopni tak jak jest aktualnie ściany lubią przymarznąć dosłownie jest szron od wewnątrz co się wiąże z grzybem.
    Myślę że góra i tak jest do całkowitej rozbiórki zrobienia stropu od nowa i ścian normalnych czy to szkieletówka czy to mury. Natomiast częściej myślę że taniej mi wyjdzie postawić nowy dom do max 90m2 całość szczególnie że działkę budowlaną również posiadam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Taniej.
    Bo teraz musisz zrobić izolacje p.wodną fundamentów - w tym kosztowną poziomą w formie iniekcji.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamil97

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Zawoja
    Kod pocztowy
    34-222
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, uświadomiłeś mnie że to mogą być kosmiczne koszta względem nowego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony