dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problematyczne okna ===> Wilgoć

    Witam wszystkich. Mieszkam w czterolokalowym budynku z 2014 roku od dwóch lat.

    Przy pierwszej zimie nie zauważyłem problemów ale tej zimy miałem bardzo duże niedogodności z tytułu okien... W nocy i aż do rana okna od wewnętrznej strony były zapocone/ mokre/ czasami wręcz woda spływała na parapet - dodam, że chodzi o sypialnię - w innych pomieszczeniach problem się pojawiał ale zawilgocenie dolnych gumek od okna było minimalne. Okna plastkikowe oczywiście. Temperatura utrzymywana w sypialni to na pewno ponad 20 stopni. Wpadłem na to, że przy pierwszej zimie za namową filmiku z Tik-toka uszczelniłem okna. Nie tak dawno rozszczelniłem je nieco i przez pewien czas było lepiej ale dziś w nocy był przymrozek i problem się pojawił (w dużo mniejszym stopniu ale jednak...).

    Dodatkowo dzisiaj postanowiłem wynieść z sypialni stare i nieużywane szafeczki nocne, które były ustawione w rogu pokoju. Jakie było moje zdziwienie gdy zauważyłem to co jest na zdjęciu... Małe czarne plamki rogu - wilgotne miejsca o szmatki przy próbie wytarcia. Znaczna część tego zeszła ale reszta zdaje się nie reagować na ścieranie... Ktoś wie jak się tego pozbyć?




    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to wilgoć/pleśń - powiązałem to z wodą na oknach i tu pytanie, bo już nieco się naczytałem i sam nie wiem jakie kroki podjąć... W sypialni nie ma żadnych kratek ani sposobów na usunięcie pary - czy powinienem zapytać fachowca od okien o serwis i montaż nawiewników? Czy nie powoduja one zbytniego wychłodzenia pomieszczenia?

    Będę wdzięczny za wszelkie rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Przede wszystkim zamontować w sypialni nawiewniki oraz rozszczelnić drzwi do sypialni, żeby zużyte powietrze mogło uchodzić do kratki wentylacyjnej, jeśli nie ma kratki w sypialni.
    Jakiej powierzchni jest sypialnia? Ile jest okien?

  3. #3

    Domyślnie

    Nieprawidłowa wentylacja. Musisz cos zrobić, aby dostarczyć więcej powietrza z zewnątrz do sypialni. Wraz z dostarczaniem większej ilości powietrza z zewnątrz będzie następowało zimą wychładzanie pomieszczenia, to naturalne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony