dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    notlad

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    6

    Domyślnie Czy ktoś wykorzystuje instalację DGP również do rozprowadzania zimnego powietrza?

    Cześć,
    Pytanie do Szanownych Forumowiczów: Czy ktoś z Was wykorzystuje instalację DGP również do rozprowadzania zimnego powietrza?

    (post zamieszczam tutaj, bo dotyczy styku instalacji ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji)

    A tłumacząc łopatologicznie:
    1. Jestem w trakcie budowy domu.
    2. Będę miał w salonie kominek, z którego ciepło będzie rozprowadzane przez system dystrybucji gorącego powietrza do innych pomieszczeń w domu, a potem wracało do salonu.
    3. Oczywiście powietrze do zamkniętej komory spalania będzie doprowadzane rurą z zewnątrz.
    4. W domu będzie system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
    5. Planuję klimatyzację, ale tylko w salonie. Natomiast ponieważ dom będzie solidnie ocieplony - wydaje mi się, że ten jeden klimatyzator jest w stanie utrzymać przyjemną temperaturę w całym domu.

    6. I tu właśnie się zastanawiam, czy może ktoś z Was już tak zrobił albo gdzieś widział - że instalacja DGP rozprowadza chłodne powietrze z salonu po domu. Wydaje się, że skoro zimą można tym efektywnie grzać - to latem można też działać w drugą stronę. Wydaje mi się, że jedyne potencjalne niebezpieczeństwo, to ewentualne wykraplanie się wody w rurach, ale poprawna izolacja termiczna tych przewodów powinna problem załatwić (rury będę prowadzone w przestrzeni między sufitem podwieszanym a ociepleniem).

    Czy ktoś z Was miał już doświadczenie z realizacją takiego pomysłu?
    Ostatnio edytowane przez notlad ; 27-02-2024 o 14:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony