dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie [Rekuperator] Obrotwy, czy przecwiprądowy, a może entalpiczny

    Pierwotnie zakładałem obrotowy, żeby odzyskiwał wilgoć, ale różne opinie słyszę. Już mi ktoś wbił wątpliwości. Może się zepsuć silnik, nie da się wyregulować wentylacji na bardzo minimalny poziom.

    Entalpiczny chyba jest droższy i ma gorsze odzyski ciepła.

    Przy przeciwprądowy z kolei są problemy z za suchym powietrzem. Kupowanie potem nawilżaczy to mi się nie widzi.

  2. #2

    Domyślnie

    W Polsce kupowanie rekuperatora bez wymiennika entalpicznego jest nieracjonalne.

  3. #3

    Domyślnie

    Uzasadnij swoją wypowiedź.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wello Zobacz post
    W Polsce kupowanie rekuperatora bez wymiennika entalpicznego jest nieracjonalne.
    Też poproszę o uzasadnienie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korleon Zobacz post
    Też poproszę o uzasadnienie.
    Wystarczy sensowny higrometr. Czy przykład Owczara, który wydał na nawilżacz więcej, niż większość wydaje na rekuperator - a i tak w końcu wymienił wymiennik na ERV. Ja też wymieniłem na ERV (ale nie wydałem dużej czapki pieniędzy na nawilżacz centralny - a małe miałem jeszcze z bloku i w największe mrozy w małych pokojach dzieci potrafiły utrzymać wilgotności >40% chodząc na maksa przy minimalnych obrotach rekuperatora bez ERV).

  6. #6

    Domyślnie

    ERV to znaczy ten entalpiczny?

    Czyli co chcesz powiedzieć - przekazać?

    Ja nie chcę wydawać na nawilżacz, a z kolei te obrotowe podobno mają gorszy odzysk ciepła, a z kolei wilgoci mogą odzyskiwać za dużo i wciągać wilgoć z zewnątrz? Psuć się bo to silnik itp. Kmfovent podobno nie potrzebuje nagrzewnicy. Nie wiem jak te przeciwprądowe, bo tam się wymiennik chyba potrafi oblodzić i odpływ skroplin jest potrzebny.


    Obrotowych podobno nie da się ustawić na delikatną wymianę energooszczędną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony