dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dudnieni stropu lekkie drgania

    tematuMam wykonany SSO domu jednorodzinnego piętrowego bez ścian działowych. Wcześniej wogóle nie dostrzegałem problemu dudnienia stropu nad parterem w miejscu pustki, aż podskoczyłem na antresoli i usłyszałem dudnienie i delikatne wibracje. Co ciekawe jak idę dość szybkim krokiem też słyszę dudnienie i naprawde delikatne wibracje. Z poziomu parteru tego dudnienia wogóle nie słychać. Płyta żelbetowa o grubości 20 cm, podparta belką żelbetonową 24x35 cm zgodnie z rysunkiem. Brak jakichkolwiek pęknięc. Zbrojenie dolne 12 mm co 15 cm oraz górne 12 mm co 25 cm oczywiście dwukierunkowe. Po dokładniejszych pomiarach okazało się ze belka na środku grubsza o 2 cm względem tego co przy ścianach. Ugięcie belki jest na poziomie 1,8 cm. Zbrojenie odebrane przez Kierownika budowy. Jestem po rozmowie z Kierownikiem oraz konstruktorem i wszyscy mnie zapewniają ze jest wporządku. Pytanie moje czy po dociążeniu wylewką oraz ścianą działową oraz styropianem dudnienie powinno się zmniejszyć. Pytanie czy strop jest dobrze zaprojektowany ?? Poz(105) 16 mm 594cm poz(7 12 mm 594 cm poz(75) 12 mm 714 cm poz(79) 12 mm 396 cm 468327
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20240229_190232.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	468328
    Ostatnio edytowane przez wristcasio ; 01-03-2024 o 09:21

  2. #2

    Domyślnie

    Przechodziłeś kiedyś przy zagęszczarce gruntu? Lub nawet przy zwykłej drodze gdy jedzie ciężki sprzęt. Wibracje i dudnienie to normalne.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wristcasio Zobacz post
    Jestem po rozmowie z Kierownikiem oraz konstruktorem i wszyscy mnie zapewniają ze jest wporządku.
    Opinia anonimowych forumowiczów jest dla Ciebie więcej warta niż zdanie konstruktora i kierownika budowy? Masz szczęście, że oni są zgodni w swoich opiniach
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Podczas budowy okazywało się ze wskazówki i opinie innych osób były dobrymi pomysłami, które kierownik i konstruktor przyjmowali. W tej chwili tylko się zastanawiam skąd takie dudnienie.
    Ostatnio edytowane przez wristcasio ; 01-03-2024 o 09:22

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Z nie obciążonego stropu. Dojdą ścianki, posadzka i nie będzie problemu. Płyta z żelbetu o grubości 20 cm tłumi bardzo dobrze.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony