dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Podłoga na gruncie w warsztacie

    Witam, potrzebuje porady. Będę robił podłogę na gruncie w warsztacie, zimą pewnie będę w nim grzał aby nie marznać.
    Mam około 25-27 cm miejsca, mogę jeszcze wybrać, albo dorzucić piasku. Myślę aby zrobić to tak:
    1. Podsypać piasku aby zmniejszyć wysokość do 22 cm
    2. Folia
    3. Chudy beton z betoniarni albo wrzucić piasek i wymieszać go z cementem, 10 cm
    4. Styropian eps 120, 2x3cm, razem 6cm
    5. Beton c25 z betoniarni 7cm

    W warsztacie chce postawić pile formatowa oraz grubościówke.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka1984 Zobacz post
    zimą pewnie będę w nim grzał aby nie marznać.
    Jaką temperaturę zamierzasz utrzymywać? Stale czy w weekendy/okazjonalnie?
    Czym chcesz ogrzewać?
    Jak zaizolujesz ściany i dach/strop?

  3. #3

    Domyślnie

    Jak będę pracował , to bym chciał nagrzać do ok. 17 stopni, prawdopodobnie do ogrzania posłuży chińskie Webasto, rozważam również klimatyzację. Powierzchnia 50m², ocieple budynek 15 cm styropianu i 15 cm wełny między krokwie, mam belki stropowe drewniane, więc można i między belki włozyc 20cm wełny.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka1984 Zobacz post
    Jak będę pracował , to bym chciał nagrzać do ok. 17 stopni,
    Jak często i długo to będzie?
    Sprawa wygląda tak, że grunt pomaga utrzymać temperaturę powyżej zera (w tym zakresie zimą grzeje). Jak od niego odizolujesz, to trzeba będzie przy dłuższych przerwach w grzaniu uważać, czy temperatura nie spada poniżej zera żeby nic tam nie zamarzło (chyba, że Ci to nie przeszkadza, jak temperatura spadnie poniżej zera).

    Jeżeli sporadycznie chcesz grzać - nie izolowałbym od gruntu a grzał kilimą i/lub promiennikami podczerwieni i/lub kozą.
    Jeśli często i/lub długo chcesz mieć te 17 stopni, to dałbym z 8cm EPS przy 15cm na ścianie. Jak nie będą po tym jeździły auta czy nie będzie stał jakiś ciężki sprzęt (np. tonowy zbiornik z wodą), to 120 wystarczy.

  5. #5

    Domyślnie

    Zapewne soboty cały dzień, plus na tygodniu po godzinie 15, parę godzin grzania. Doprowadzę wodę do budynku, więc lepiej aby poniżej zera nie spadalo.
    Jak by się wszystko ładnie ułożyło to bym tam pracował codziennie.
    Wychodzi na to aby lepiej styropianu nie wrzucać, nie wiem już sam teraz.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka1984 Zobacz post
    Jak by się wszystko ładnie ułożyło to bym tam pracował codziennie.
    Wychodzi na to aby lepiej styropianu nie wrzucać, nie wiem już sam teraz.
    Jak w perspektywie stałe ogrzewanie, to dałbym. Do tego zwróć uwagę, żeby klima miała funkcję antyzamrożeniową (nie każda potrafi grzać do temperatury poniżej 16*). Ja bym potem przetestował, jakie temperatury będą w większe mrozy bez grzania, bo może i z EPS w podłodze nie spadnie poniżej zera (albo wystarczy klimę odpalać antyzamrożeniowo tylko na noce w największe mrozy).

  7. #7

    Domyślnie

    Przemyślałem sprawę, i dam styropian, Wyczytalem, że xps jest trwardszy od eps, więc możliwe, że dam xps. Czy zarys prac z pierwszego posta jest dobry? . I ten klimatyzator, fajni3, że wspomniałeś o funkcji antyzamrozeniowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony