Cześć

Mam nad sobą sąsiada z rodziną, dzieciaki dość często skaczą przy muzyce przez co sufit mi się trzęsie w pokoju
O tyle o ile te szkraby są przesympatyczne o tyle ich harce są dość uciążliwe dla mnie, poza harcami zwykłe chodzenie sąsiada z góry dość mocno przenosi się na mój sufit.
W planach mam obniżenie go o 10 cm, wrzucenie wełny na 5 cm, wykorzystanie taśmy akustycznej na regipsy
Co mógłbym zrobić lepiej/poprawić plan aby uzyskać jak najlepszy efekt wytłumienia dudnienia sufitu podczas chodzenia/skakania u sąsiada?
Czy płyty Knauf Akustik mają sens ? Póki co myślałem o zwykłym regipsie, jednak zacząłem drążyć temat i natknąłem się na różne opinie o płytach Knauf Akustik - jedni piszą, że działa, inni, że bzdura i strata pieniędzy. Z opisu producenta i badań jakie przeprowadzają powoli mnie przekonują, jednakże jestem tu wyczulony - marketingowcy są w stanie wiele naobiecywać a potem zwalić na niepoprawny montaż .
Myślałem o dodaniu 2 cm korka, ale przyznam, że przy metrażu ponad 30m2 dorzucenie dodatkowo korka przy cenie ok 70-80zł od m2 dość mocno naciąga budżet, a nie znalazłem opinii która by potwierdziła tego skuteczność.
Nie bardzo mam możliwość obniżać więcej - już po tym zrównaniu sufit będzie praktycznie na równo z ramą okna, ewentualnie obniżenie może o 12 cm i wrzucenie wełny 10 ?