dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Drzwi balkonowe drewniane ciągnie z dołu - zdjęcia

    Witam wszystkich serdecznie

    Chciałbym się zapytać czy ktokolwiek mógłby mnie naprowadzić na jakieś rozwiązanie problemu z drzwiami balkonowymi:

    1. Z dołu w lewym rogu czuć bardzo jak zimno z zewnątrz wchodzi do kuchni
    2. Próbowałem imbusem pokręcić w prawym dolnym rogu niestety to chyba za mało, próbowałem na dwa sposoby docisk uszczelki myślę i drzwi góra/dół bo jak za mocno przykręcilem to się nie domykały, tak od 1/3 czuć że ciągnie od dołu na reszcie wyżej uszczelka dość dociska
    3. Drzwi mają może ze 2 lata

    Czy da sie coś zrobić samemu czy może to jakaś gorsza wada i potrzebny będzie fachowiec ewentualnie poważniejsza naprawa? Bardziej mi zależy na Państwa opinii czy jestem coś w stanie sam zaradzić z poziomu amatora

    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

    Załączam 3 zdjęcia poniżej



    https://ibb.co/JnFy5yk
    https://ibb.co/WDLG7Rs
    https://ibb.co/KjxZzFs

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdjęcia mówią dużo, ale nie wszystko.
    Pierwsza sprawa : smarowanie całego okucia dookoła okna - na dolnym zawiasie widać "rdzę".
    Ewidentnie widać że masz w tej chwili zwiększony docisk (tzw poz. zima) ale to nie w tym problem. Odkręć go w pozycję neutralną lub wręcz "letnią" jeśli będzie się ciężko zamykać.
    I teraz kluczowe to co musisz zrobić:
    - wygląda że okno przesunąłeś na maksa w stronę zawiasów, a powinieneś odwrotnie, do klamki. Także to do poprawy.
    - może się okazać, że zaczep na ramie jest przykręcony za nisko i zamykające okucie "ledwo łapie". Ale to zweryfikujesz jak przesuniesz skrzydło we właściwą stronę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zdjęcia mówią dużo, ale nie wszystko.
    Pierwsza sprawa : smarowanie całego okucia dookoła okna - na dolnym zawiasie widać "rdzę".
    Ewidentnie widać że masz w tej chwili zwiększony docisk (tzw poz. zima) ale to nie w tym problem. Odkręć go w pozycję neutralną lub wręcz "letnią" jeśli będzie się ciężko zamykać.
    I teraz kluczowe to co musisz zrobić:
    - wygląda że okno przesunąłeś na maksa w stronę zawiasów, a powinieneś odwrotnie, do klamki. Także to do poprawy.
    - może się okazać, że zaczep na ramie jest przykręcony za nisko i zamykające okucie "ledwo łapie". Ale to zweryfikujesz jak przesuniesz skrzydło we właściwą stronę.
    Cześć @finlandia

    Dzięki za Twój czas poświęcony mojej sprawie

    Co zrobiłem:
    Zmieniłem wszędzie czyli w 3 miejscach na tryb letni, nie wiem która pozycja tej śruby to było by neutralnie?
    Ale wtedy mam wrażenie że bardziej wieje

    Ja już doszedłem, że tam na dole po prawej jak przykrecalem za mocno to drzwi szły do dołu i tak jak mówisz nie chciały się zamykać więc pociągnąłem bez problemu w stronę klamki lecz to nadal nie wiele zmieniło

    Wrzucam jeszcze jedno zdjęcie moich drzwi i oznaczyłem kolorem zielonym miejsce gdzie mniej więcej jest ten ciąg powietrza z podwórka

    No może być tak, że to coś z tym zawiasem nie tak jak piszesz , że jest za nisko

    Mam też pytanie czy tam na dole po prawej stronie drzwi gdzie są dwie regulacje to ta górna na większy imbus robi drzwi góra/dół a to mniejsze wkladam cieńszy imbus i rozumiem, że to dociska mi bardziej uszczelki? I czy jest ukryte jeszcze trzecie miejsce pod plastikiem do innej regulacji nie wiem pionowo poziomo?

    Zdjęcie drzwi

    https://ibb.co/W0h0vfS

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Miejsce przewiewu jest u Ciebie jasne od pierwszego opisu.
    Wspomniałem o zaczepie (tam gdzie wieje), nie o zawiasie. Ale póki co to pomiń bo raczej nie ma problemu.

    Zawias dolny ma 3 regulacje i myślałem o tej niewymienionej. Na samym dole, równolegle do skrzydła jest miejsce na klucz. Jak otworzysz skrzydło na 90stopni i się schylisz to zobaczysz to miejsce. Okno jest na maxa odsunięte w prawo. Być może jest ugięcie na ościeżnicy od strony klamki i ktoś "uciekał skrzydłem" z regulacją..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Miejsce przewiewu jest u Ciebie jasne od pierwszego opisu.
    Wspomniałem o zaczepie (tam gdzie wieje), nie o zawiasie. Ale póki co to pomiń bo raczej nie ma problemu.

    Zawias dolny ma 3 regulacje i myślałem o tej niewymienionej. Na samym dole, równolegle do skrzydła jest miejsce na klucz. Jak otworzysz skrzydło na 90stopni i się schylisz to zobaczysz to miejsce. Okno jest na maxa odsunięte w prawo. Być może jest ugięcie na ościeżnicy od strony klamki i ktoś "uciekał skrzydłem" z regulacją..

    Właśnie to znalazłem

    Tylko nim coś zrobię chciałem Cię jeszcze podpytać czy śmiało mocno kręcić? Bo włożyłem imbus i próbowałem nawet z użyciem jakiejś siły i nie bardzo cokolwiek drgnęło pomysłem, że zapytam nim coś uszkodzę na siłę. Może jest jakies zabezpieczenie w tym przed regulacją tym 3 sposobem bo mam plastik nałożony tam dookoła?

    Zdjęcie

    https://ibb.co/dfpN9DS

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, śmiało, ale jak napisałem w pierwszej odpowiedzi: smarowanie!
    Tu nie ma żadnego zabezpieczenia.
    Jeśli śruba jest wyrobiona, to można spróbować z drugiej strony - powinna być ta sama końcówka.
    Jedynie co obrót śruby sprawdzaj czy skrzydło nie zaczyna haczyć o ościeżnicę w okolicach klamki. Takie przesunięcie "fabryczne" (montażowe) może oznaczać, że jest "wklęśnięta" (błąd montażowy).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony