Cytat Napisał drza Zobacz post
Cześć forumowicze

Proszę o poradę i opinię. Mam problem z sąsiadami, którzy wynajmują domek typowo nastawieni na biznes. Postawili sobie drewnianą balię ok 15m od mojego domu, praktycznie na wysokości mojej sypialni. W nocy jak balia działa to słychać szum i rozmowy gości (a goście to przeważnie młode osoby więc jest głośno).
Zastanawiam się czy wymiana okna na dźwiękoszczelne ma u mnie sens, to znaczy czy zmniejszy poziom dźwięku, który będzie przenikał do pokoju. W pokoju/sypialni mam okno 150x120 cm, trzyszybowe z argonem, drutex iglo. Ściany mam wykonoane z Ytong forte 400 oraz ocieplenie styropian grafitowy 0,33 15 cm.
Teraz pytanie, czy jak wymienię okno na dźwiękoszczelne, oczywiście z odpowienim profesjonalnym montażem również dźwiękoszczelnym, to czy dźwięk i tak będzie przechodził bardziej przez ścianę? Jeśli jest sens wymienić to okno to co byście polecili? Jakie rozwianie? To nie jest duże okno więc koszt nie powinien być też wielki.
wystaw przez okno kolumnę głośnikową, najlepiej Altus 140 i ten... no... nadawaj wiadomości, bo jak puścisz muzykę to mogą dzwonić po służby.
Widzisz, sąsiad robi interes wynajmując chatę a ty dajesz komuś zarobić i marnujesz czas na myślenie co zrobić by się wyspać...