dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Okna dźwiękoszczelne - czy warto w moim przypadku

    Cześć forumowicze

    Proszę o poradę i opinię. Mam problem z sąsiadami, którzy wynajmują domek typowo nastawieni na biznes. Postawili sobie drewnianą balię ok 15m od mojego domu, praktycznie na wysokości mojej sypialni. W nocy jak balia działa to słychać szum i rozmowy gości (a goście to przeważnie młode osoby więc jest głośno).
    Zastanawiam się czy wymiana okna na dźwiękoszczelne ma u mnie sens, to znaczy czy zmniejszy poziom dźwięku, który będzie przenikał do pokoju. W pokoju/sypialni mam okno 150x120 cm, trzyszybowe z argonem, drutex iglo. Ściany mam wykonoane z Ytong forte 400 oraz ocieplenie styropian grafitowy 0,33 15 cm.
    Teraz pytanie, czy jak wymienię okno na dźwiękoszczelne, oczywiście z odpowienim profesjonalnym montażem również dźwiękoszczelnym, to czy dźwięk i tak będzie przechodził bardziej przez ścianę? Jeśli jest sens wymienić to okno to co byście polecili? Jakie rozwianie? To nie jest duże okno więc koszt nie powinien być też wielki.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie ma sensu, bo nie znajdziesz czegoś takiego jak "okno dźwiękoszczelne". Niewiele jest przebadanych ofert a już tym bardziej profesjonalny montaż dźwiękoszczelny. Spotkasz tylko naciągaczy.
    Wymień pakiet szybowy na dźwiękoszczelny. Powinno być lepiej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie ma sensu, bo nie znajdziesz czegoś takiego jak "okno dźwiękoszczelne". Niewiele jest przebadanych ofert a już tym bardziej profesjonalny montaż dźwiękoszczelny. Spotkasz tylko naciągaczy.
    Wymień pakiet szybowy na dźwiękoszczelny. Powinno być lepiej.
    Ok dzęki za odpowiedź. Czyli generalnie warto spróbować wymienić same szyby? Chyba, że znajdę sprawdzoną firmę z potwierdzonymi opiniami, która wymieni całość i da gwarancję, że będzie lepiej.
    Dziwię się, że tak u mnie słychać zwykłe rozmowy, nawet nie krzyki. Możliwe, że przez ścianę zwykła rozmowa przechodzi, czy raczej wina okna?
    Ściana ma 40 cm grubości (Ytong + Styropian szary 15cm) plus tynki zewnętrzny i wewnętrzny więc raczej nie powinno być słychać zwykłej rozmowy, a w tym momencie jednak jakoś to przechodzi. Mówię o porze nocnej w czasie spania.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Okna z nawiewnikami?
    Wyregulowane i szczelnie zamykające się, czy pomiędzy rozszczelnieniem a zamknięciem znikoma różnica?
    Mowa o sypialniach na poddaszu, czy na parterze (wtedy pytanie, jaki strop)?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Okna z nawiewnikami?
    Wyregulowane i szczelnie zamykające się, czy pomiędzy rozszczelnieniem a zamknięciem znikoma różnica?
    Mowa o sypialniach na poddaszu, czy na parterze (wtedy pytanie, jaki strop)?
    Okno zwykłe bez nawiewników. Nie regulowałem okna, ale może faktycznie spróbuję regulacji, aby jeszcze mocniej się zaciskały. Sprawdzę to dzisiaj.
    Sypialnia jest na poddaszu użytkowym. Nad sypialnią jest jeszcze wysoki strych. Strop pomiędzy sypialnią a stropem ocieplony wełną mineralną 15cm, A dach ocieplony pianą PUR 20cm. Może faktycznie przez dach przechodzi dźwięk bo to jest chyba najsłabsze ogniwo.Nie wiem jakie właściowości akustyczne ma piana PUR. Myślisz, że tu może być także problem?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Okno zwykłe bez nawiewników.
    To wielce prawdopodobne, że ma wycięte kawałki uszczelek zamiast nawiewnika. Jak masz WG to powietrze musi jakoś do domu się dostawać - a jak powietrze, to i dźwięki.

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Sypialnia jest na poddaszu użytkowym. Nad sypialnią jest jeszcze wysoki strych. Strop pomiędzy sypialnią a stropem ocieplony wełną mineralną 15cm,
    Coś wełna i piana daje, ale znacznie mniej tłumi niż 24cm muru nawet z pustaków czy BK (o pełnej silce nie wspominając).

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Myślisz, że tu może być także problem?
    Wygląda na to, że hałas dostaje się różnymi drogami. Zamknięcie jednej niewiele zmieni. I nie sądzę, żeby trzyszybowe pakiety były główną drogą.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To wielce prawdopodobne, że ma wycięte kawałki uszczelek zamiast nawiewnika. Jak masz WG to powietrze musi jakoś do domu się dostawać - a jak powietrze, to i dźwięki.
    .
    Dzięki za opinię. Zacznę od tego okna i sprawdzę jak to wygląda z tymi uszczelkami oraz z regulacją, może chociaż trochę się uda polepszyć. Ściany z tego co piszesz są ok, więc raczej nie tędy przechodzi dźwięk. Dachu już nie poprawię więc jeśli chodzi o poprawę to pozostaje mi tylko okno.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Cześć forumowicze

    Proszę o poradę i opinię. Mam problem z sąsiadami, którzy wynajmują domek typowo nastawieni na biznes. Postawili sobie drewnianą balię ok 15m od mojego domu, praktycznie na wysokości mojej sypialni. W nocy jak balia działa to słychać szum i rozmowy gości (a goście to przeważnie młode osoby więc jest głośno).
    Zastanawiam się czy wymiana okna na dźwiękoszczelne ma u mnie sens, to znaczy czy zmniejszy poziom dźwięku, który będzie przenikał do pokoju. W pokoju/sypialni mam okno 150x120 cm, trzyszybowe z argonem, drutex iglo. Ściany mam wykonoane z Ytong forte 400 oraz ocieplenie styropian grafitowy 0,33 15 cm.
    Teraz pytanie, czy jak wymienię okno na dźwiękoszczelne, oczywiście z odpowienim profesjonalnym montażem również dźwiękoszczelnym, to czy dźwięk i tak będzie przechodził bardziej przez ścianę? Jeśli jest sens wymienić to okno to co byście polecili? Jakie rozwianie? To nie jest duże okno więc koszt nie powinien być też wielki.
    wystaw przez okno kolumnę głośnikową, najlepiej Altus 140 i ten... no... nadawaj wiadomości, bo jak puścisz muzykę to mogą dzwonić po służby.
    Widzisz, sąsiad robi interes wynajmując chatę a ty dajesz komuś zarobić i marnujesz czas na myślenie co zrobić by się wyspać...

  9. #9

    Domyślnie

    Bazując na własnych doświadczeniach, ja tylko mogę powiedzieć, że jeśli przeszkadza i stać cię, to wymieniaj pakiet szybowy bez obaw. Ja mam okno o podobnych wymiarach (przy czym u mnie szyba to 1250 x 1300, bo sobie tak małżonka zażyczyła, ale nie polecam nikomu takiego wielkiego skrzydła), od strony drogi szutrowej, jakieś 20-30 metrów. Zimą, kiedy ziemia jest zmarznięta, a na drodze są śnieżne koleiny, przejeżdżające pojazdy są praktycznie niesłyszalne (przez standardowe pakiety), ale w pozostałe pory roku, szczególnie kiedy droga się już rozjeździ i powyłażą kamienie, to dudnienie spod kół słychać z daleka. A jako że w tych pokojach mam pracownię i sypialnię, to chciałem mieć większy spokój. Próbowałem zgłaszać do producenta, że okno ma słabą izolację akustyczną, ale jedyne, co zrobili to regulacja geometrii i docisku, która dała niewiele (o ile w ogóle cokolwiek). Słabym punktem były pakiety szybowe.

    Znalazłem u siebie ekipę młodych chłopaków, którzy robią trochę w PL a trochę w Niemczech, i właśnie zajmowali się tematami akustyki w stolarce otworowej, więc zaproponowali mi pakiety dźwiękoszczelne, które jeszcze dodatkowo wkleili w skrzydła. Dla mnie efekt zadowalający. Teraz większość pojazdów nawet na rozjeżdżonej drodze słychać tylko przez moment, kiedy przejeżdżają obok samego domu. Czy to pomoże w przypadku balii oddalonej o 15 metrów od Twojego okna, tego nie wiem, ale u mnie wymiana pakietów dała dużo.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    wystaw przez okno kolumnę głośnikową, najlepiej Altus 140 i ten... no... nadawaj wiadomości, bo jak puścisz muzykę to mogą dzwonić po służby.
    Widzisz, sąsiad robi interes wynajmując chatę a ty dajesz komuś zarobić i marnujesz czas na myślenie co zrobić by się wyspać...
    Dzięki za poradę. Myślałem już o tym i chyba tak właśnie zrobię. Patent z nadawaniem wiadomości mi się podoba Policja rozkłąda ręce i twierdzi, że właścicielowi nic nie mogą zrobić, sam włąściciel też czuje się bezkarny i robi po złości.Muszę zainwestować w taką kolumnę.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJKubiak Zobacz post
    Bazując na własnych doświadczeniach, ja tylko mogę powiedzieć, że jeśli przeszkadza i stać cię, to wymieniaj pakiet szybowy bez obaw. Ja mam okno o podobnych wymiarach (przy czym u mnie szyba to 1250 x 1300, bo sobie tak małżonka zażyczyła, ale nie polecam nikomu takiego wielkiego skrzydła), od strony drogi szutrowej, jakieś 20-30 metrów. Zimą, kiedy ziemia jest zmarznięta, a na drodze są śnieżne koleiny, przejeżdżające pojazdy są praktycznie niesłyszalne (przez standardowe pakiety), ale w pozostałe pory roku, szczególnie kiedy droga się już rozjeździ i powyłażą kamienie, to dudnienie spod kół słychać z daleka. A jako że w tych pokojach mam pracownię i sypialnię, to chciałem mieć większy spokój. Próbowałem zgłaszać do producenta, że okno ma słabą izolację akustyczną, ale jedyne, co zrobili to regulacja geometrii i docisku, która dała niewiele (o ile w ogóle cokolwiek). Słabym punktem były pakiety szybowe.

    Znalazłem u siebie ekipę młodych chłopaków, którzy robią trochę w PL a trochę w Niemczech, i właśnie zajmowali się tematami akustyki w stolarce otworowej, więc zaproponowali mi pakiety dźwiękoszczelne, które jeszcze dodatkowo wkleili w skrzydła. Dla mnie efekt zadowalający. Teraz większość pojazdów nawet na rozjeżdżonej drodze słychać tylko przez moment, kiedy przejeżdżają obok samego domu. Czy to pomoże w przypadku balii oddalonej o 15 metrów od Twojego okna, tego nie wiem, ale u mnie wymiana pakietów dała dużo.
    Właśnie korci mnie, aby mimo wszystko spróbować wymienić pakiet szybowy. Tylko muszę znaleźć sprawdzoną firmę z doświadczeniem i dobrymi opiniami włąśnie pod względem akustyki.
    Pokój, o którym piszesz jest na parterze czy poddaszu? Ja się boję, że u mnie opróćz okna jest jeszce inny słaby punkt jak dach. Ocieplony co prawda pianą pur 20cm, ale może to za mało.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Właśnie korci mnie, aby mimo wszystko spróbować wymienić pakiet szybowy. Tylko muszę znaleźć sprawdzoną firmę z doświadczeniem i dobrymi opiniami włąśnie pod względem akustyki.
    Pokój, o którym piszesz jest na parterze czy poddaszu? Ja się boję, że u mnie opróćz okna jest jeszce inny słaby punkt jak dach. Ocieplony co prawda pianą pur 20cm, ale może to za mało.
    Nie znajdziesz, bo to nie jest codzienny temat. Możesz pytać o swojego dostawcy okien. On wie jaką grubość ma obecny pakiet, powinien mieć dostęp do programu fabrycznego, w którym jest zapewne kilkanaście / kilkadziesiąt różnych pakietów o podwyższonej akustyce pasujący technicznie do Twojego okna. W ostateczności sprzedawca ma nr zamówienia i może domówić inną grubość listew przyszybowych jeśli będzie taka konieczność.
    Czy wklejenie pakietu coś poprawi? Nie wiem, ale raczej nie zaszkodzi a nie jest to nic skomplikowanego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Właśnie korci mnie, aby mimo wszystko spróbować wymienić pakiet szybowy. Tylko muszę znaleźć sprawdzoną firmę z doświadczeniem i dobrymi opiniami włąśnie pod względem akustyki.
    Pokój, o którym piszesz jest na parterze czy poddaszu? Ja się boję, że u mnie opróćz okna jest jeszce inny słaby punkt jak dach. Ocieplony co prawda pianą pur 20cm, ale może to za mało.
    Dom parterowy, choć na lekkim wzniesieniu. Jedni mówią, że w tę stronę niesie się bardziej, inni że mniej. Większym problemem, że póki co nasadzenia zielone dopiero rosną, żeby zacząć stanowić jakąkolwiek barierę dla dźwięków z dużej, otwartej przestrzeni (a wszelki pogłos to jest coś, czego moje ucho nie toleruje). Nad głową mam strop lany, a na to wełna, więc strop u mnie nie przepuszcza raczej za wiele.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony