dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna - podłączenie do pionu

    Hej,

    Mam wentylator mechaniczny w bloku. Ekipa przeniosła go na szafkę i widzę, że doczepili go niego ok 30cm dodatkowej rury spiro (80mm).
    Wentylacja zaczęła głośniej pracować, prowadopodobnie przez większe opory na spiro.
    Jak najlepiej to wyciszyć? Muślałem, żeby zamiast tego dodatkowego odcinka spiro dać kolanko plastikowe 90 stopni + rurkę PCV - chyba zmniejszy to opory?

  2. #2

    Domyślnie

    Plastikowe hałasują bardziej, niż spiro (no chyba, że masz na myśli nie spiro, lecz flex - spiro są twarde, flex miękkie).

  3. #3

    Domyślnie

    wyglądają jak spiro, ale są w pełni "elastyczne", więc chyba jest to flex w takim razie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał olek211 Zobacz post
    Mam wentylator mechaniczny w bloku\
    Co na to kominiarz? Na pewno masz wentylację mechaniczną w bloku? W bloku sam nic nie możesz robić z wentylacją - zgłoś temat administracji.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, wentylacja mechaniczna.
    Nie wiem czy do pionu była przyłączona oryginalnie tym srebrnym flexem, ekipa dołożyła na pewno kawałek kanału, a teraz nie mam już z nimi niestety kontaktu.
    A umówienie serwisanta z internetu (od wentylacji) załatwiłoby sprawę?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał olek211 Zobacz post
    A umówienie serwisanta z internetu (od wentylacji) załatwiłoby sprawę?
    Wentylacja to część wspólna i serwisowana jest przez wspólnotę. Do nich zgłaszaj sprawę i ich serwisant ma tym się zająć. Ekipa bez zgody wspólnoty nie miała prawa w to ingerować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony