dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Daszek nad pomieszczeniem gospodarczym

    Witam!

    Chciał bym odnowić u rodziców daszek nad pomieszczeniem gospodarczym. Sama konstrukcja jest betonowa z wieńcem dookoła i belkami przez środek na krzyż ze słupem na środku. Ściany też są betonowe, ale nie pełne. Tylko w narożnikach są zbrojone słupki. To nie jest szczelne pomieszczenie. To po prostu magazyn na rupiecie żeby tylko deszcz nie lał się na to co jest w środku. Obecnie na tym są drewniane trójkąty z jakiegoś lichego drewna które już się wygina. Do tego obłożone płytami falistymi, które w wielu miejscach po prostu wyglądają jak szmaty i zapadają się do środka. Pomieszczenie ma rozpiętość 4.94m, a szerokość 3.97m. Pytałem różnych fachowców o wycenę tego, ale nie ma chętnych na taką małą robotę. Zastanawiam się nad samodzielnym zbudowaniem tego ale mam wątpliwości co do wymiarów belek i samej konstrukcji.
    Myślę o takiej prostej konstrukcji. Czarne to wieniec. Brązowe oczywiście belki drewniane. To zostanie obłożone płytami OSB i dekarz mi położy na to papę. Docelowo na tym zostanie umieszczonych 8 paneli fotowoltaicznych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.png
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	6,6 KB
ID:	468432
    Od wyższej strony dachu stoi garaż sąsiada pokryty blachą zagiętą na ściany i blacha kończy się 47cm nad wieńcem tego magazynu. Nie chciał bym ingerować w sąsiada, więc wyższa strona wraz z płytami OSB i papą muszą zmieścić się poniżej 47cm. Niższa strona powinna być jak najniższa żeby uzyskać w miarę przyzwoity spadek. Obecnie dach ma spadek w inną stronę i wystają krótkie pręty gwintowane M10 i do nich przyczepione metalowe kątowniki i do nich te drewniane trójkąty. Raczej będę musiał wiercić otwory w wieńcu i wstawiać kotwy żeby przyczepić belki na których to się wszystko oprze.
    Teraz pytanie jakiej grubości i szerokości mogę dać belką z niższej strony żeby dało się sensownie przyczepić poprzeczne belki? Jakiej grubości dać belki z drugiej wyższej strony? Czy rozwiązanie na takim prostokącie z poprzeczkami ma sens? Jakiej grubości dać belki poprzeczne i w jakim odstępie? Czy dawać coś jeszcze w poprzek czy mogę od razu do tego przyczepić płyty OSB? Jakiej grubości płyty dać?
    Dziękuję dziękuję za ewentualną pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Na wszystkie wyżej postawione pytania odpowiedź będzie w projekcie. Zlecisz ustalisz zares, otrzymasz projekt, dobór przekroi, a może nawet spis potrzebnych materiałów. Jakoś mi się nie chce wierzyć że nie ma chętnych na takie zlecenie (wykonanie tego).
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony