dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 125 z 125
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Adam z całym szacunkiem dla twojej wiedzy ale poprawianie zalecen producenta, a w tym przypadku Daikina leży poza Twoimi kompetencjami. Nie masz laboratorium, ani całej wiedzy którą przez ponad 50 lat badan i produkcji klimatyzatorów czy pomp ciepła zgromadził Daikin, a z ktorych badan i pomiarów wynikają zalecenia do montażu swoich produktów. Nie mądrze sie i przy montażach ktore wykonuję stosuję sie scisle do zalecen i wytycznych producenta. Skoro Daikin nie wymaga buforów to oznacza ze sprawdził to doswiadczalnie ze nie są one bezwzglednie potrzebne, bo po co dublować pompe obiegowa ze sterowaniem PWM na wysciu z bufora, skoro tak a własnie jest zamontowana w pompie, co bufora ma dac skoro Altherma III 8 kW schodzi z poborem mocy do 300 W, ale to moje tylko moje przypuszczenia, dokladnych powodów nie wymagania buforów nie znam. Owszem są przypadki gdzie bufor jest nie tyle konieczny co zalecany. Bedzie to przypadek malego bufora szeregowe na powrocie gdy mamy regulatory strefowe i ich zamkniecie spowoduje uruchomienie grzałki dla defrostu. Mamy tez przypadki starych mieszanych instalacji gdzie jest podłogówka i grzejniki, gdzie czasem są małe srednice rur zasilajacych instalacje, gdzie az sie prosi by bufor równoległy jednak był. Kazdy przypadek jest inny, ale dal nowych domów gdzie jest 100% prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej podłogówki bufor jest zbedny.
    Na drugim biegunie mamy innego producenta jak chociazby NeoHeat, który wymaga montażu bufora równległego pod grozbą nie odebrania przez jego autoryzowanego przedstawiciela montażu pompy i udzielenia 5 letniego serwisu fabrycznego. I takim przypadku tez nie wymądrzam sie i montuję tak jak podane w instrukcji instalatorskiej.
    Jezeli producent ma takie czy inne wymagania to sie donich dostosowuje i zadnych przypadku ich nie kwestionuję. Uważam ze producent ma mozliwosci badawcze, pomiarowe do tego aby wydac takie zalecenia montażu aby jego produkty pracowały tak jak były zaprojektowane. O ile pompy z niskiej pólki nie sa moze dopracowane w 100% bo zasada CCC obowiązauje to poprawianie zaleceń Daikina jest raczej poprawianiem swojego ego.
    Zgadzam się z każdym Twoim słowem TU napisanym!
    Ale...
    Poczytaj co napisałeś poprzednio.
    Uogólniłeś i nic tam nie było o Daikinie za to było o PC.

    Obaj wiemy że są pc i PC.
    Jedne lepiej pracują z buforem a inne nie.
    A co do wiedzy i laboratorium...
    Mam sporo i jednego i drugiego, bo sporą biblioteczkę fachową i bardzo dużo mierników różnego rodzaju na stanowisku testowym pomp, jakie tworzymy.
    Ci od PC powietrznych jako DZ mają tylko powietrze w jakiejś strefie klimatycznej a ja... cały przekrój warunków geologicznych jaki występuje.
    W efekcie mam też zgromadzoną wiedzę, której oni nie mają.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Coś dodam...
    Daikin nie produkuje sprężarek.
    Tak samo wielu innych podzespołów nie produkuje.
    Kupuje takie same jak ja i stosuje najlepiej jak umie.
    Tak jak ja!

    No i w odróżnieniu od prawie wszystkich instalatorów ja MAM to laboratorium, o którym wspominałeś.
    Nie zamierzam też poprawiać zaleceń innych producentów, bo najlepiej znam swój wyrób.
    Inne (w ich specyfice) głównie z instrukcji montażu i uruchomienia.

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 23-03-2024 o 11:09
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Coś dodam...
    Daikin nie produkuje sprężarek.
    Tak samo wielu innych podzespołów nie produkuje.
    Kupuje takie same jak ja i stosuje najlepiej jak umie.
    Tak jak ja!

    No i w odróżnieniu od prawie wszystkich instalatorów ja MAM to laboratorium, o którym wspominałeś.
    Nie zamierzam też poprawiać zaleceń innych producentów, bo najlepiej znam swój wyrób.
    Inne (w ich specyfice) głównie z instrukcji montażu i uruchomienia.

    Adam M.
    To ja też coś dodam.
    Niektóre osiągniecia Daikina
    1957 - opracowanie pierwszej sprężarki rotacyjnej
    1958 - opracowanie pierwszego kompaktowego klimatyzatora z pompą ciepła
    1966 - rozpoczęcie produkcji agregatów chłodniczych ze sprężarką odśrodkową
    1997 - opracowanie sprężarki typu swing
    Oczywście wszystkie spręzarki pomysłu i produkcji Daikin
    W miedzy czasie wiele innowacyjnych rozwiązań takich jak pierwszy system multisplit, system vrv i inne.
    Można sie zapoznac:
    https://www.daikin.pl/content/dam/DA...o%20firmie.pdf

    Nasuwa sie pytanie o którym nigdy nawet nie myslałem polemizując z Toba, dlaczego kłamiesz?. Czy tak trudno poczytac co nieco ze strona Daikina, czy te argumenty to muszą byc kłamstwa? Naprawdę sie po Tobie tego nie spodziewałem.
    Czy Daikin korzysta z podzespołow ktore nie produkuje? zapewne tak, z tego co wiem to nie produkuje:
    - pomp obiegowych (Wilo)
    - układów scalonych i innych podzespołow elektronicznych
    - blachy, kształtowników do konstrukcji i obudowy
    - lakierów
    - rur miedzianych
    - innych drobniejszych pomocniczych elementów które są niezbędne ale ich produkcja nie jest domeną producentów HVAC i nie wymaga wieloletnich badan, patentów czy pomiarów, itd.
    Twoje porównywanie sie do Daikina jako takiego samego składaka (moze w mniejszej skali) elementów które zostały wymyślone i wyprodukowane przez innych swiadczy tylko o bardzo ale bardzo wybujałym ego. Jak mozna porównywac chałupniczo manufakturową produkcje Konceptusa do wielkiego miedzynarodowego koncernu z wieloma unikalnymi rozwiazaniami i setkami patentów. To samo dotyczy zaplecza badawczo konstrukcyjnego Daikina i Konceputsa. To nie ta skala, to nie ten zakres badan to nie to wyposazenie laboratoriów.
    Tak na marginesie poprawcie swoją opinie, bo tu na forum nie jest ona zbyt korzystna.
    Wracajac do porzedniego posta to owszem uogólniłem nie piszac ze dotyczy pomp PW, ale z drugiej strony Twoje uogólnienie dotyczy pomp gruntowych które to pompy stanowią mały procent calkowitej sprzedazy pc.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 23-03-2024 o 16:40

  4. #124

    Domyślnie

    Sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda w Polsce po trzech kwartałach 2023 r. nadal miała tendencję spadkową. Według szacunków PORT PC, bazujących na sprzedaży do hurtowni (tzw. sell in), spadki w tej grupie produktowej sięgnęły w tym okresie 30%. W przypadku gruntowych pomp ciepła nastąpił natomiast wzrost sprzedaży o 23%.

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda w Polsce po trzech kwartałach 2023 r. nadal miała tendencję spadkową. Według szacunków PORT PC, bazujących na sprzedaży do hurtowni (tzw. sell in), spadki w tej grupie produktowej sięgnęły w tym okresie 30%. W przypadku gruntowych pomp ciepła nastąpił natomiast wzrost sprzedaży o 23%.
    Co nie zmienia faktu sprzedazy w 2023 110800 PC PW i 8100 gruntowych PC, róznica prawie 14 krotna, w 2022 róznica ta była prawie 26 krotna.
    warto sie przyjrzec wielkosciom sprzedazy na przestrzeni ostatnich lat, same procenty to troche za mało.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony