Cytat Napisał Miki12 Zobacz post
Witam!
Na wstępie powiem ,iż jestem dość zielony w temacie prawa budowlanego. Proszę o wyrozumiałość.
Na mojej działce budowlanej na której stoi już bliźniak planuję postawić budynek gospodarczy (na narzędzia, płody rolne, kosiarkę itd)
Z pozyskanych przeze mnie informacji wynika ,że mogę taki budynek do 150 m2 postawić bez pozwolenia i zgłoszenia.
Planuję budynek ok 40 m2. I tu pojawiają się dwa pytania.
Czy mogę taki budynek podpiwniczyć? I czy w tej sytuacji nadal mogę to zrobić bez zgłoszenia i pozwolenia? (piwnica ma mi służyć jako tymczasowe miejsce schronienia w razie W)
I drugie pytanie: Skoro nie muszę mieć pozwolenia na budowę ani zgłoszenia tego typu budynku to czy muszę za niego odprowadzać podatek?
Z góry dziękuję za podpowiedź.
W Ustawie Prawo Budowlane jest napisane, że :

Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz nie wymaga zgłoszenia o którym mowa w art. 30, BUDOWA:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:
a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
b) suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2;

no i pytanie :
- czy ta działka stanowi " zabudowę zagrodową " ?
- czy obiekt gospodarczy ( parterowy o pow. do 35m2, przy rozpiętości konstrukcji do 4,8m ) będzie związany z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową ?