dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Gliniasta działka, woda stoi po kolana...

    Mam działkę, która leży najniżej ze wszystkich działek przez co cała woda spływa do mnie. W związku z tym na działce zrobił się dosłownie staw. Na dodatek teren jest mocno gliniasty i to dość głęboko - co najmniej 5m (na tyle udało się zrobić wykopy w kilku miejscach).

    Najniższy punkt działki (teren delikatnie pochyly) jest na samym wjeździe na działkę więc tam wody jest najwięcej - prawie po kolana.

    Zrobiłem studnie "chłonną" na głębokość ok. 5m, ale w związku z tym że cały czas w dół jest glina to jest to bardziej zbiornik niż studnia. W najniższym punkcie działki zrobiłem koryto ze spadkiem w kierunku tej studni i woda zaczęła do niej schodzić, aczkolwiek ta studnia nie chłonie wody tylko ją magazynuje więc szybko się zapełniła, a woda stoi dalej.

    Co mogę zrobić żeby pozbyć się tej wody? Czy ta studnia chłonna ma prawo funkcjonować jeśli wysypie ją drobnistym żwirem? Będzie wchłaniać głębiej wodę? Oczywiście uprzednio układając kręgi betonowe (które chce zasypać tym żwirem na głębokość 1/3).

    Najgorsze jest to że nie mam możliwości odprowadzenie gdziekolwiek tej wody. Żadnych rowów, kanalizacji deszczowych ani nic. Do sąsiada też nie.

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz się przebić tą studnią chłonną do warstwy przepuszczalnej. Inaczej tak jak piszesz - będziesz miał bęczkę a nie studnię
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  3. #3

    Domyślnie

    Koparka dalej w dół już nie zejdzie. Może jakbym wiertnicą pogłębił studnie do warstwy przepuszczalnej to co coś by to pomogło? Wtedy w tej studni byłaby dziura o średnicy 30cm wysypana żwirem. Ma to sens?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak poprzednik napisał - musisz przebić się do warstwy chłonnej. Jeśli tego nie zrobisz to nie masz studni chłonnej a zbiornik na wodę. Żadne dodanie żwiru nic nie zmieni. Ty masz "wannę" i dodanie do wanny żwiru sprawi tylko to, że zmieści się w niej mniej wody. Ty w tej wannie musisz otworzyć korek aby woda spłynęła do kanalizacji - czyli musisz dotrzeć z głębokością odwiertu do warstwy chłonnej.

    Koparka jak zauważyłeś tu nic nie zdziała. Trzeba wiercić aż do warstwy przepuszczalnej, która tą wodę będzie wchłaniać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony