dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zbrojenie ławy i ściany monolitycznej - łączenie U-bigli

    Witam,

    Jak połączyć U-bigle wychodzące z ławy ze zbrojeniem ławy. Strzemiona są co 25cm a U-Bigle co 20cm, więc się mijają i nie ma jak powiązać. A może nie trzeba wiązać tylko zatopić jak ława będzie wylana?

    Czy otulina boczna zbrojenia jest ok? Ława ma 60cm, a strzemiona 55cm to 2,5cm na stronę?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbrojenie.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	468456

    Dzięki za pomoc

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Daj strzemiona w miejscu zbrojenia trzpieni wychodzących z ławy. To załatwi problem z pionowaniem prętów i zalewaniem ławy. Może i są one co 20cm ale to są odległości pomiędzy sąsiednimi prętami w trzpieniu, natomiast trzpienie mają inną odległość i jest to zapewne ponad 1mb. Rzut ławy i fundamentów pokazuje to jasno.
    Pozostałe strzemiona dajesz już w odległościach zgodnie z opisem.

    To nie jest apteka
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 16-03-2024 o 20:58
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety, ale w rzucie ławy nie ma zaznaczonych żadnych trzpieni, a w dodatku patrząc na ich ilość 410 szt. x 20cm = 82mb, czyli tyle co ma cała ława. Wygląda, jak by one rzeczywiście miały być co 20cm po całym obwodzie, a nie trzpienie co 1mb.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Pomocy szukaj u projektanta. Skoro buduje bunkier to niech się wypowie.
    410 starterów co 0,2m to 82mb ścian fundamentowych
    Rozumiem że na działce moze być glina lub budynek będzie na pochyłości ale nawet w takim wypadku to lekka przesada, więc startery co 25cm zgodnie ze strzemionami były by OK.
    Ściany fundamentowe mają być lane i pewnie na szczycie będzie wieniec .
    Metodą jest zagęszczenie strzemion co 20 cm w ławie. Może to i jest w brew regule ale nie prowadzi do żadnych negatywnych skutków..
    Tak jak już napisałem pytaj projektanta. On to liczył więc bierze odpowiedzielność za ewentualne małe zmiany które uproszczą robotę.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-03-2024 o 08:40
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za opinie. Oczywiście idę z tym do projektanta, ale chciałem zasięgnąć opinii kogoś innego czy czasem ja źle odczytuje projekt czy co

    Zgadza się, że glina i ściana fund. lana, ale w projekcie bez wieńca jedynie to te U-Bigle wychodzące z ławy.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Na pionowych prętach wychodzących z ławy są także poziome. Jeżeli wieć co piąty celuje w strzemiona to pozostałe można powiesić przywiązując je do tego poziomego.
    Dla mnie jednak to sposób naciągany.
    Rozmawiaj aby dopuścił zagęszczenie strzemion lub rzadsze zbrojenie pionowe co 25 cm.
    Oba sposoby ułatwią pracę z tym że pierwszy będzie droższy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony